شما اینجا هستید
اخبار برتر » دختران تکواندو ایران حریفان خود را در تورنمنت ترکیه شناختند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هشتمین دوره تورنمنت بین المللی ترکیه ۲۰۲۱ – ۱G در رده سنی بزرگسالان با حضور ۵۳۵ تکواندوکار از ساعت ۹:۳۰ صبح (به وقت تهران) امروز (چهارشنبه – ۲۰ اسفندماه) به مدت ۳ روز و در “استانبول” برگزار می‌شود.

مهلا مومن زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی، کوثر اساسه، پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد، ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل نمایندگان تکواندو ایران در این رقابت‌ها هستند.

رقابت‌های روز نخست (چهارشنبه – ۲۰ اسفندماه) گروه زنان در اوزان ۶۲-، ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم برگزار می‌شود که پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد و زهرا پوراسماعیل به عنوان نمایندگان کشورمان به روی شیاپ‌چانگ می‌روند؛ مبارزات روز دوم (پنجشنبه – ۲۱ اسفندماه) در اوزان ۵۳-، ۵۷- و ۶۷- کیلوگرم پیگیری خواهد شد و غزل سلطانی، ناهید کیانی، کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی هوگوپوشان ایرانی در این روز هستند و مسابقات روز سوم و پایانی (جمعه – ۲۲ اسفندماه) در اوزان ۴۶- و ۴۹ کیلوگرم انجام می‌شود و مهلا مومن زاده به عنوان آخرین تکواندوکار ایران به مصاف رقبای خود می‌روند.

قرعه‌کشی رقابت‌های روز نخست انجام و نمایندگان ایران در این روز حریفان خود را شناختند.

پریسا جوادی در وزن ۶۲- کیلوگرم در گام نخست به مصاف “مریم کاکایر” نماینده ترکیه می‌رود و سپس باید با برنده دیدار ترکیه و اسپانیا مبارزه کند.

یلدا ولی‌نژاد دیگر نماینده کشورمان در این وزن است که ابتدا با “حوریه نور ارگین” هوگوپوش ترکیه دیدار می‌کند و در ادامه به مصاف برنده مبارزه ترکیه و نیجر می‌رود.

در وزن ۷۳+ کیلوگرم، زهرا پوراسماعیل تکواندوکار ایران است که در اولین دیدار باید رو در روی یکی از نمایندگان ترکیه قرار بگیرد.

 هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.

این رقابت‌ها ۱G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶۰ امتیاز تعلق می گیرد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::