شما اینجا هستید
اخبار برتر » ذوالقدری: اردو با ایران باعث شد تا بلغارها بفهمند راه کسب مدال دشوار است/ اعتماد به نفس بازیکنانم بالا رفته است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ فرزاد ذوالقدری در خصوص برگزاری اردوی مشترک تیم ملی بلغارستان با ملی‌پوشان ایران اظهار داشت: ۲۲ روز در تهران صبح و بعدازظهر با تیم ملی تکواندو تمرین داشتیم و دو بازی تدارکاتی نیز انجام دادیم و در مجموع اردوی خیلی خوبی داشتیم. در ادامه یک هفته تمرین مشترک دیگر با ایران در شهر وارنا برگزار کردیم. اردوی مشترک با ایران علاوه بر جنبه‌های فنی، باعث شد تا بچه‌های بلغارستان متوجه شوند برای کسب مدال باید سختی کشید و راه کسب مدال دشوار است. بلغارها در این اردوها دیدند که بچه‌های ایران چقدر جدی و سخت تمرین می‌کنند.

وی در خصوص سطح تورنمنت بین‌المللی صوفیه عنوان کرد: بلغارستان بعد از ماه‌ها وقفه در برگزاری مسابقات، با برگزاری اولین مسابقات رسمی که در رنکینگ المپیک از امتیاز برخوردار بود، شجاعت به خرج داد. به نظر من از لحاظ نحوه برگزاری این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شد و تمام بازیکنان در قرنطینه بودند و مسابقات در سه شیاپ‌چانگ مجزا در هتل برگزار شد. سطح کیفی مسابقات با حضور قهرمانان جهان، آسیا و اروپا خیلی بالا بود و ما خودمان از حضور این همه شرکت کننده شگفت‌زده شدیم. در مسابقات نیز ما موفق به کسب دو مدال برنز شدیم و ایران نیز به دو مدال طلا دست پیدا کرد.

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو بغارستان در خصوص تاثیر اردوی مشترک با تیم ایران در عملکرد بازیکنان این تیم گفت: اردوهای مشترک در طولانی مدت تاثیر خود را نشان می‌دهد، اما در همین مدت کوتاه یک ماهه که با ایران به صورت مستمر اردو داشتیم، اعتماد به نفس بازیکنان بالا رفت و به خودباوری رسیدند. عملکرد بازیکنانی که در ایران اردو بودند واقعاً خوب بود و یکی از بازیکنان ۱۷ ساله ما در مقابل بردلی سیندون، قهرمان جهان از انگلیس با اختلاف نزدیک مسابقه را واگذار کرد و دو راند نیز از او جلو بود. در مجموع هر دو اردو با تیم ایران خیلی خوب بود و در طولانی مدت تاثیر آن را خواهیم دید، اما در کوتاه مدت نیز تاثیر آن را مشاهده کردیم.

ذوالقدری در خصوص شانس بلغارستان برای کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: همه تلاش خود را انجام می‌دهیم و واقعاً سخت در حال تلاش هستیم. بچه‌ها نیز به بازیکنانی که قرار است در کسب سهمیه شرکت کنند، کمک می‌کنند و این خیلی خوب است. امیدوارم بتوانیم مزد زحمات خود را بگیریم، اما کار واقعاً سختی در پیش‌رو داریم و منتظر هستیم ببینیم چه اتفاقی می افتد.

وی در خصوص تداوم همکاری بلغارستان با ایران گفت: اولین نفری که این پیشنهاد را داد، من بودم. تمرین با تیم ایران و بهره‌بردن از تجربیات فدراسیون ایران می‌تواند به بلغارستان کمک کند. خوشحالم همه چیز همانطور که پیش‌بینی می‌کردیم پیش می‌رود و فدراسیون ایران همکاری لازم را انجام می‌دهد و فدراسیون بلغارستان نیز در این رابطه دوستانی به صورت متقابل هر کاری از دستش برمی‌آید را انجام می‌دهد. تیم ملی ایران برای حضور در تورنمنت صوفیه به غیر از هزینه بلیت هیچ هزینه‌ای انجام نداد. فدراسیون تکواندو ایران در بحث فنی و انتقال تجربیات کمک می‌کند و فدراسیون بلغارستان نیز اینگونه درصدد جبران است. امیدوارم این همکاری‌ها ادامه‌دار باشد و ما نه فقط در بحث بزرگسالان بلکه در رده‌های سنی نوجوانان و نونهالان این کار را تداوم بدهیم.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::