شما اینجا هستید

اخبار برتر » واکسینه شدن ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی / خیالی آسوده پس از ۱۴ ماه استرس

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از اخبار مهم این روزهای ورزش واکسینه شدن ورزشکاران است. در روزهایی که بیماری کرونا جهش پیدا کرده و در حال رکوردشکنی‌های پیاپی در تعداد مبتلایان و مرگ و میر است، یک اتفاق مهم در اردوی ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی رخ داد و با قرار گرفتن آنها در لیست اولویت های نخست، قرار شد که خیلی زود واکسینه شوند.

۱۲۰ نفر در کاوران ورزشکاران پارالمپیکی و همه ی ورزشکاران اعزامی به توکیو به همراه افرادی که برای مسابقات گزینشی اعزام می شوند در نوبت تزریق واکسن قرار دارند. تصمیم مهمی که می تواند تاثیر بسیار زیادی را در عملکرد ورزشکاران بگذارد، چون آنها از این پس بدون استرس و نگرانی از ابتلا به ویروس منحوس کرونا تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. در تزریق واکسن اولین گروه، پارالمپیکی ها بودند و ورزشکاران پاراتکواندو در این کاروان هم اولین ها بودند که واکسینه شدند و حالا قرار است که ورزشکاران المپیکی هم به همین زودی واکسینه شوند.

این اتفاق برای ورزش ایران بسیار مهم و حیاتی است؛ چون با واکسینه شدن هم خیال ورزشکاران برای برگزاری اردوها راحت می شود و هم خیال کادر سرپرستی که به خاطر حساسیت های موجود مدام با آنها و عوامل بیرون در ارتباط هستند. حالا مربیان نگران رفت و آمدهای خود در اردوها نیستند و می توانند با آرامش و خیال راحت تیم خود را مهیای حضور در اردوها و المپیک ها کنند. ورزشکاران هم نگران تمرینات خود نیستند و بعد از گذشت نزدیک به ۱۵ ماه برای اولین بار تمرینات خود را بدون استرس ابتلا به کرونا انجام می دهند.

به خصوص الان که دوباره با اوج گیری این بیماری، بحث تعطیلی ورزشگاه ها و اردوها مطرح شده اما این واکسینه شدن می تواند مانع تعطیلی اردوهای تیم ملی و خانه‌نشینی ورزشکاران المپیکی در این روزهای حساس شود. خیال مسئولان ورزش و همچنین مسولان ستاد مبارزه با کرونا هم از حفظ سلامتی ورزشکاران راحت می‌شود که بخش مهمی از جامعه در روزهای اوج کرونا با آسایش تمرین کنند و خودشان را برای افتخار آفرینی در المپیک مهیا کننند.

اگر چه واکسینه شدن ورزشکاران با واکنش برخی ها روبرو شد که در هیچ جای دنیا ورزشکاران در اولویت واکسینه شدن قرار ندارن اما همه خوب می دانند که  فقط ۴ ماه تا شروع بازی های المپیک باقی مانده و اگر ورزشکاری و یا مربی با ویروس کرونا درگیر شود بازگشت و آماده سازی دوباره بسیار سخت می شود.

همین سال گذشته بود که حسین نوری عضو فعلی تیم ملی کشتی فرنگی به این ویروس مبتلا شد و ریه اش هم ۸۰ درصد درگیر شد و شرایط سختی برای او پیش آمد اما حالا همین کشتی گیر به عنوان عضو تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات گزینشی المپیک حضور دارد و قرار است که برای تیم ایران سهمیه المپیک را بگیرد.

نباید از کنار ماجرای واکسینه شدن راحت گذشت. ورزشکاران به عنوان سفیران افتخار آفرینی در ورزش باید ۴ ماه دیگر برای بالا بردن پرچم ایران تلاش کنند و به همین دلیل حفظ سلامتی آنها در این روزهای مهم بسیار با اهمیت است. این واکسن می تواند خیال همه را از این بابت راحت کند. ۱۴ الی ۱۵ ماه تمرین یا نبوده و یا اگر هم بوده مدام با استرس و نگرانی همراه بوده که مبادا به کرونا مبتلا شوند. این واکسن خیال همه را راحت می کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::