شما اینجا هستید

اخبار برتر » کرونا و سردرگمی در برگزاری المپیک 

Rate this post
به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ۱۵ ماه از شیوع یک بیماری مرموز در دنیا می گذرد ولی همچنان کشورهای زیادی با این بیماری درگیر هستند. در حالی‌که در بسیاری از کشورها واکیسناسیون این بیماری شروع شده اما هنوز شمار مبتلایان و کشته‌ها بر اثر ابتلا به این بیماری رو به افزایش است.
این بیماری در این ۱۵ همه چیز را در دنیا به حال تعطیلی در آورد؛ اقتصاد و ورزش بیش از همه‌ی بخش‌های دیگر از این بیماری آسیب دیدند. تعویق یکساله بازی‌های المپیک و همچنین لغو بسیاری از مسابقات ورزشی مهم در دنیا از جمله آن بودند.
بسیاری بر این باور بودند که با شروع واکسیناسیون در دنیا این بیماری کنترل می‌شود اما عجیب است که با وجود شروع این کار هنوز آمار مبتلایان کاهش پیدا نکرده تا باز هم این نگرانی به وجود بیاید که چه اتفاقی قرار است برای بازی‌های المپیک رخ بدهد؟
المپیک ۲۰۲۰ توکیو حالا باید در سال ۲۰۲۱ برگزار شود اما سئوال مهم این است که آیا اصلا برگزار می‌شود؟ کمتر از ۴ ماه تا شروع بازی‌های المپیک باقی‌مانده اما این نگرانی که شاید المپیک برگزار نشود، باعث سردرگمی کادر فنی شده است.
کم شایعه هم در این باره وجود نداشته؛ یک روز خبر می‌آید که مسابقات برگزار نمی‌شود روز دیگر صحبت از برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران است. روزی دیگر گزارشی از نارضایتی مردم ژاپن از برگزاری مسابقات پخش می‌شود و روزی دیگر کمیته بین‌المللی المپیک خبر از برگزاری قطعی می‌دهد.
حالا هم که صحبت از انصراف برخی کشورهای شرکت کننده در این مسابقات است.
انصراف رسمی کره‌شمالی و شایعات غیررسمی درباره دیگر کشورها بدجوری ذهن‌ها را به هم ریخته است.
حالا در این اوضاع پر حرف و حدیث کادر فنی تیم‌ها و ورزشکاران که مدت زیادی هم اردوهایشان تعطیل بوده و زمان زیادی را از دست دادند، در این فرصت کم باقی‌مانده نمی‌دانند چه باید بکنند.
بدون شک این گونه خبرهای چتد گانه باعث می‌شود که تیم‌ها این فرصت کم که تا شروع بازی‌ها مانده را هم با سردرگمی طی کنند و این در برنامه‌ریزی مربیان و ورزشکاران مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.
شاید الان بهترین کار این باشد که مربیان و ورزشکاران خودشان را از این اخبار دور کنند و فقط به برگزاری اردوها به بهترین شکل ممکن فکر کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::