شما اینجا هستید
اخبار برتر » موجو، میزبان چالش مسابقات تکواندو گرندپری

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، نخستین دوره چالش گرندپری به میزبانی “تکواندو وان” کره‌جنوبی برگزار می‌شود. این رقابت‌ها یک رویداد ابتکاری برای راهیابی تکواندوکاران جوان به عرصه‌های بین‌المللی است.

مراسم رسمی امضاء با حضور دکتر “چو” رئیس فدراسیون جهانی تکواندو، “یانگ گپ جانگ” رئیس بنیاد ترویج رشته تکواندو، “سونگ جا جون” دبیرکل موسسه تکواندو انجام شد.

نخستین چالش گرندپری G1 است و پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰۰ ورزشکار از ۳۰ کشور در ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در این رقابت‌ها شرکت کنند. برای نفرات اول و دوم هر وزن، امتیاز در نظر گرفته خواهد شد که جواز حضور در مرحله اول مسابقات گرندپری ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: از میزبانی نخستین چالش گرندپری در “تکواندو وان” خوشحال هستیم. این رویداد فرصت مناسبی برای تکواندوکاران تازه وارد است. استعدادهای زیادی در سراسر جهان وجود دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که شرایط مناسبی را برای رشد و رسیدن تکواندوکاران به حداکثر پتانسیل فراهم می شود.

چالش گرندپری نخستین مسابقه بین‌المللی است که بعد از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در “تکواندو وان” برگزار می‌شود. مسئولان در حال تدارک محیطی ایمن برای برگزاری رقابت‌ها همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کووید ۱۹ هستند.

براساس تقویم فدراسیون جهانی تکواندو، این رقابت‌ها قرار است ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه برگزار شود.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::