شما اینجا هستید
اخبار برتر » درستی: عواقب عدم برگزاری رقابت ها را در سال های آینده می بینیم

اعظم درستی سرمربی تیم ملی نونهالان و نوجوانان تکواندو کشورمان در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص لغو مسابقات گروه سنی پایه گفت: در رده سنی نونهالان استعدادهای بسیار خوبی داریم؛ سال گذشته اردوی مشترکی برای تمام سنین برگزار شد که چند نفری از بازیکنان نونهال مستعد و باانگیزه توانستند بر رده های سنی بالاتر از خودشان با وجود هوگوی الکترونیکی غلبه کنند. همچنین نوجوانان پشتوانه‌ای برای تیم ملی بزرگسال کشورمان هستند و با توجه به اینکه مسابقات لغو شده اند و میدان‌های بزرگ جهانی و المپیک را در پیش داریم شرایط بدی رقم می‌خورد.

وی افزود: بازیکنان تمرینات خود را به صورت مداوم انجام می‌دهند ولی میدان مبارزه‌ای برای اجرای تکنیک و تاکتیک‌های خود ندارند و بدن هایشان به خواب فرو می‌رود چراکه نمی‌توانند خود را محک بزنند. امیدوارم واکسن کرونا هر چه زودتر به صورت عمومی تزریق شود و بتوانیم حداقل مسابقات لیگ و قهرمانی کشور را برگزار کنیم چرا که یک دوره از لیگ نونهالان را از دست داده‌ایم که قطعا عواقبش را در سال های آینده خواهیم دید و با فقر بازیکن میدان دیده و با تجربه به ویژه در وزن های ۶ و ۱۰ مواجه خواهیم شد.

درستی در مورد آسیب های عدم برگزاری رویدادها توضیح داد: سال گذشته در مسابقات جهانی هوگوپوشانی از کشورهایی مثل اوکراین، انگلیس و آلمان  حضور داشتند و دیدیم با چه انگیزه‌ای در تلاش هستند اما با این وجود بازیکنان ما از لحاظ بدنی، فنی و تکنیکی هیچ چیزی از آنها کم نداشتند ولی در آینده و چناچنچه رقابتی نداشته باشیم در سرازیری خواهیم افتاد و شرایط ناخوداگاه بغرنج خواهد شد چرا که در کشورهای دیگر مسابقات برگزار می‌شود. البته تکواندوکاران با استعدادی در سراسر کشور داریم که با تمرین و پشتکار از طرف مربیان پایه و ملی دوباره به قله خواهیم رسید اما قطعا روند طولانی را باید پشت سر بگذاریم.

سرمربی تیم ملی نونهالان و نوجوانان کشورمان در خصوص لغو مسابقات برای حفظ سلامت بازیکنان گفت: سلامت ورزشکاران برای فدراسیون و مربیان دراولویت قرار دارد و قطعا از لحاظ فیزیکی و روانی باید در سلامت به سر ببند. به ویژه در نونهالان که مثل ظرف شکننده هستند و با کوچکترین تلنگری آسیب می‌بینند، من این کار را درست می‌بینم.

درستی برای بهبود شرایط پیشنهاد داد: اگر قرار است لیگی برگزار شود مانند سال گذشته نیاز به سرمایه گذاری خیلی خوب از طرف مسئولین دارد چراکه با توجه به تعداد نفرات و هزینه‌های تست و اسکان آنها، رقم قابل توجهی نیاز است  و با تحت فشار بودن سازمان‌ها و خانواده‌ها به لحاظ مالی این امر بسیار دشوار است ولی حتما افرادی هستند که تمکن مالی دارند و می‌توانند اسپانسر تکواندو باشند؛ بازیکن وقتی به شیاپ چانگ می‌رود باید به لحاظ روانی اطمینان داشته باشد که سلامتش تضمین شده است در نهایت فکر می‌کنم برگزاری رقابت‌ها نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

وی در پایان گفت: اگر این وقفه در برگزاری مسابقات ادامه داشته باشد مبارزان به لحاظ وزنی، تمرینات، تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها با مشکل جدی مواجه خواهند شد؛ نونهالان نیاز دارند تا بیشتر دیده شوند همانطور که وقتی به مسابقه ای می‌روند بی هیچ پاداشی با بهترین مدال و نتیجه به کشور بازمی‌گردند. سال گذشته نزدیک مسابقات جهانی و آسیایی به خاطر کمبود بودجه امکان داشت اعزام نشویم اما با حمایت های رییس و نایب رییس فدراسیون در نهایت راهی این رقابت‌ها شدیم و بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشتیم. ملی پوشان رده ها سنی پایه نیز نیاز به حمایت و دیده شدن دارند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::