شما اینجا هستید
اخبار برتر » پشت پرده اظهار نظر تند صالحی امیری علیه دبیر / ترس از ائتلاف دو نفر 

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، چند روزی از مصاحبه تند رئیس کمیته ملی المپیک بر علیه رئیس فدراسیون کشتی می‌گذرد اما هنوز این سئوال مطرح است که به یکباره صالحی امیری چرا اینچنین علیه دبیر موضع گرفت؟ هر چند که چند روز بعد صالحی امیری در نشست خبری خود اعلام کرد که مشکلی با دبیر ندارد اما همچنان این سئوال وجود دارد که اصلا دبیر چه گفت که چنین جوابی را گرفت؟

علیرضا دبیر در حاشیه مسابقات کشتی قهرمانی آسیا مصاحبه‌ای انجام داد و از کمبودها گلایه کرد و گفت به دلیل همین مشکلات نباید از کشتی در المپیک توقع مدال داشته باشند. قبل ازعید هم مشابه همین مصاحبه انجام شده بود و دبیراعلام کرده بود که اگر پول نرسد اعزام تیم ها به مسابقات گزینشی سخت خواهد بود.

در واقع دبیر همان حرفهایی را زده بود که قبلا هم آنرا را زده بود اما نرم و محترمانه و البته با تقدیر و تشکر فراوان از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به خاطر حمایت هایی که از کشتی داشتند اما جواب صالحی امیری به این مصاحبه نه نرم بود و نه محترمانه.

رئیس کمیته ملی المپیک بسیار تند به دبیر تاخت و مدعی شد که نمی‌ تواند تمام بودجه کمیته را به کشتی بدهد. در ادامه‌ کنایه تندتری را هم زد. این‌بار با لحنی توهین آمیز گفت دبیر باید از خزانه‌دارش قوانین بودجه را یاد بگیرد. آن‌هم دبیری که سال‌ها رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای شهر بود.

تیکه عجیب صالحی امیری به دبیر ذهن‌ها را به این سمت برد که چه اتفاقی رخ داده که رئیس کمیته ملی المپیک دبیر را همیشه با اسم کوچک صدا می‌کرد تا نشان بدهد چه اندازه به او نزدیک است، این چنین به هم ریخته است؟ بعید است این همه عصبانیت نشات گرفته از یک یا دو مصاحبه‌ باشد.

بعد از مصاحبه صالحی امیری بر علیه دبیر؛ کمیته ملی المپیک گزارشی مالی منتشر کرد تا بگوید بیش از ۸ میلیارد به کشتی پرداختی داشته اما در این گزارش هم می‌شد عصبانیت کمیته را متوجه شد اما چرا این همه عصبی؟

شاید نشست اخیر دبیر با علی نژاد جوابی برای برخی از این سئوال‌ها باشد‌. در ماه های اخیر بارها از احتمال کاندیداتوری علی نژاد برای انتخابات کمیته ملی المپیک مطرح شده بود و به نظر این دیدار به نظر خیلی هوشمندانه است چرا که نشان می‌ دهد دبیر با رقیب اصلی صالحی امیری در انتخابات هم پیمان شده است. شاید رئیس کمیته ملی هم از چند روز قبل متوجه شده بوده که چنین بر افروخته شد. شاید صالحی امیری توقع نداشته دبیر را در تیم علی نژاد ببیند.

انتخابات کمیته باید بعد از المپیک برگزار شود و رقابت صالحی امیری و علی نژاد تقریبا قطعی شده و حتی ممکن است که خود دبیر هم به این جمع اضافه ‌شود. اگر این تحلیل درست باشد می توان به پشت پرده اظهارات اخیر صالحی امیری پی برد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::