شما اینجا هستید
اخبار برتر » شیوه نامه‌های بهداشتی مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مسابقات قهرمانی آسیادر سه بخش پومسه، پاراتکواندو و کیوروگی از ۲۴ تا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ به میزبانی “بیروت” لبنان برگزار می‌شود.

فدراسیون تکواندوی لبنان شیوه نامه‌های بهداشتی به منظور کاهش امکان شیوع ویروس کرونا و برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را اعلام کرد.

براساس شیوه نامه‌های اعلام شده، تمامی شرکت کنندگان باید ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کرونا (PCR) داده و مدارک منفی بودن تست را به همراه داشته باشند تا بتوانند در هتل و مکان‌های دیگر حضور پیدا کنند.

تزریق واکسن برای شرکت کنندگان الزامی نیست و چناچه واکسن زده باشند هم باید قبل از پرواز تست PCR بدهند.

پس از پرواز و در فرودگاه لبنان نیز از ورزشکاران تست PCR گرفته خواهد شد، اما برای تردد، قوانینی وجود ندارد و شرکت کنندگان قرنطینه نمی‌شوند.

سومین تست کرونا ۴۸ ساعت قبل از مسابقات انجام می‌شود و منفی بودن آن، جواز حضور در رقابت‌ها است. برهمین اساس تمامی حاضرین باید این ۳ تست را پشت سر گذاشته باشند و در هتل و مکان‌های دیگر، نتیجه همراهشان باشد. همچنین در روز اول شروع مسابقات نیز تست سریع کرونا (Rapid Test) گرفته می‌شود که طبق جدول زمان‌بندی و توسط فدراسیون تکواندوی لبنان انجام خواهد شد.

شرکت کنندگان باید بیمه نامه پزشکی برای پوشش هزینه‌های درمانی کووید ۱۹، بستری به دلیل ابتلا یا آسیب‌های دیگر تست مثبت را در بدو ورود به لبنان به همراه داشته باشد.

برای هر تیم یک اتوبوس خاص به منظور رفت و آمد در نظر گرفته شده است که بعد از هر مرتبه استفاده ضدعفونی می‌شود. همچنین تیم‌ها طبق زمان بندی خاص باید در محل تمرین حضور پیدا کنند.

رقابت‌ها در ۴ شیاپ‌چانگ برگزار می‌شود. سالن مسابقات ظرفیت حضور ۷۰۰۰ نفر را دارد، اما باید فاصله تیم‌ها با یکدیگر رعایت شود که ۲ متر فاصله برای نشستن در نظر گرفته شده است. مسئولان حمل سیستم امتیاز دهی و کلاه محافظ بعد از هر بازی نیز همه وسایل را ضدعفونی می‌کنند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::