شما اینجا هستید

اخبار برتر » نعیمی: عدم برگزاری مسابقات رده‌های پایه، تکواندوکاران را بی انگیزه می‌کند

Rate this post

حسینعلی نعمیمی سرمربی اسبق تیم ملی نونهالان در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص لغو مسابقات گروه سنی پایه گفت: طبق تقویم سال‌های گذشته رویدادهای مهمی مثل مسابقات آسیایی و جهانی نونهالان و نوجوانان را در پیش داشتیم که همگی لغو شده‌اند و این موضوع نگران کننده است چراکه هوگو پوشان با یک انگیزه مشخص درحال تمرین، تلاش و ارتقاء خود هستند و اگر در نهایت رقابت یا میدانی نباشد تا خود را نشان دهند بی انگیزه می‌شوند و قطعا در آینده دچار بحران بزرگی در بخش ملی خواهیم شد.

وی در خصوص حساسیت سنی این گروه از بازیکنان توضیح داد: به ندرت این اتفاق می‌افتد که نونهالان در سال ورود به تکواندو بتوانند به مسابقات آسیایی یا جهانی اعزام شوند؛ با توجه به اینکه مسابقات نونهالان و نوجوانان هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و تکواندوکارانی که می‌توانستند امسال به تیم ملی بروند این فرصت را از دست‌ دادند، ممکن است با توجه به اینکه رقابتی در پیش نداریم بی انگیزه شوند و عقب نشینی کنند.

نعیمی باتوجه به شرایط حال حاضر برای برگزاری رقابت‌ها پیشنهاد داد: بهتر است با در نظر گرفتن شرایط مناسب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات برگزار شود و رقابت‌های داخلی را از دست ندهیم.

وی افزود: پیشنهادم این است حداقل برای مسابقات قهرمانی کشور، رقابت‌ها را محدود به غرب و شرق کشور کنند تا رفت و آمدها کمتر و رعایت پروتکل‌ها آسان‌تر شود، حتی برای لیگ نونهالان مانند گذشته مسابقات را محدود به مناطق کنند و نفرات برتر استان ها در نهایت باهم به رقابت بپردازند.

سرمربی اسبق تیم ملی نونهالان در خصوص آسیب‌های عدم برگزاری مسابقات گفت: من حدود چهارصد بازیکن و چند باشگاه داشتم که در حال حاضرمحدود به یک باشگاه و بیست بازیکن شده است، همگی جزو نفرات حرفه ای هستند و این آمار درمورد مربیان دیگر به مراتب بدتر است؛ همیشه در سنگین وزن دچار مشکل کمبود بازیکن بوده‌ایم و کمیته استعدادیابی هم هیچ کمکی در این زمینه به ما نکرده است بنابراین در آینده شاهد تاثیرات بدی خواهیم بود؛ امیدوارم این تعداد کمی که از بازیکنان باقی مانده‌اند از تکواندو دور نشوند.

 

وی که سرمربیگری تیم ناشنوایان را نیز برعهده دارد، در پایان گفت: ملی پوشان ناشنوا کشورمان به صورت انفرادی مشغول تمرین هستند و ما از طریق فضای مجازی آنها را کنترل می‌کنیم. باتوجه به اینکه مسابقات جهانی و المپیک لغو شده‌اند و ما تعداد معدودی هوگو پوش داریم خطر ناامیدی و از دست دادن نفرات متوجه آنها هست. آرزو می‌کنم ویروس کرونا هرچه زودتر از سراسر دنیا و کشورمان نابود شود چرا که تاثیرات منفی زیادی روی خانواده ها، تحصیل،ورزش و…گذاشته است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::