شما اینجا هستید
اخبار برتر » مسیر کسب سهمیه دختران تکواندو برای المپیک/ از قیطریه تا توکیو

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مسابقات گزینشی المپیک توکیو در قهرمانی آسیا ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد به میزبانی اردن برگزار می‌شود. برای حضور در این مسابقات کادر فنی تیم ملی دو دختر تکواندوکار را معرفی کردند تا شانس خود را برای کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک توکیو امتحان کنند.

مهلا مومن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم و ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلو گرم برای حضور در این مسابقات انتخاب شدند.

کاری بسیار مهم و سخت که این دو تکواندوکار برعهده دارند. در دوره قبل بازی‌های المپیک تکواندوی ایران توانست بهترین نتیجه تاریخ در ورزش بانوان را رقم بزند اما در این دوره شرایط بسیار متفاوت هست.

این دو بانوی تکواندوکار که نتوانستند از طریق رنکینگ سیستم به سهمیه برسند حال بایستی از طریق رقابت های گزینشی قاره ای خود را به توکیو برساند. کاری سخت پیش روی این دو دختر پرتلاش تکواندو ایران زمین است.

رسیدن دوباره بانوان تکواندو به المپیک شاید از نظر خیلی‌ها محال باشد؛ چرا که در سال‌های اخیر همه‌ی نگاه‌ها به کیمیا بود که حالا بار سفر به غربت را بسته و شاید این بهترین فرصت باشد تا مومن زاده و کیانی نشان دهند، همه‌ی تکواندوی ایران کیمیا نبوده و هستند کسانی که پرچم تکواندوی بانوان را بالا نگه دارند. مهلا و ناهید می‌توانند هر محالی را به ممکن تبدیل کنند و شاید پدیده های سال ۱۴۰۰ برای تکواندو باشند.

در وزن ۴۹ _ کیلوگرم بهترین های دنیا از آسیا هستند و همین می تواند کار را برای کسب سهمیه مهلا سخت نشان بدهد اما در ۷ نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی که می توانستند به المپیک برسند ۴ نفر از آسیا هستند؛ پانیپاک از تایلند، جای یونگ سیم و سو هوی کیم از کره جنوبی و جینگیو وو از چین ۴ آسیایی برتر در رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی هستند که سه نفر از آنها به المپیک راه پیدا کردند و طبیعی است که همین موضوع شانس مهلا مومن زاده را برای رسیدن به توکیو بیشتر می‌کند. هرچند مهلا حریفان سختی هم از ویتنام، چین تایپه و ژاپن در پیش رو دارد.

در کنار مهلا اما ناهید کیانی هم با عملکرد خود و تمرینات مستمر سطح آمادگی خود را به حدی رساند که توانست در لیست نفرات اعزامی قرار بگیرد. در وزن دوم المپیکی کار کمی برای کیانی سخت تر از مومن زاده خواهد بود؛ چرا که در این وزن از ۷ نفری که با حضور در رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی راهی المپیک شدند فقط آه ریوم لی از کره جنوبی و لیجون ژو از چین حضور دارند و بقیه مدعیان آسیایی همانند کیانی راهی اردن می شوند تا برای گرفتن سهمیه تلاش کنند. حریفانی از ویتنام و چین تایپه که در رنکینگ فدراسیون جهانی حضور دارند اما نتوانستند به جمع شش نفر برسند و حالا راهی اردن می شوند تا بلیت توکیو را به دست بیاورند.

بنابراین اگر چه مسابقات گزینشی در اردن خیلی سخت و دشوار خواهد بود اما نمی‌توان از این دو چهره درخشان تکواندو به سادگی گذشت. باید به این دو بانوی تکواندو ایران امید داشت؛ آنها با هدایت مهرو کمرانی به اردن می روند و می شود که به موفقیت آنها دل بست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::