شما اینجا هستید

اخبار برتر » فلاحی راد: نظم، تلاش و همدلی تیمی نتایج خوبی به همراه دارد

Rate this post

حسن فلاحی‌راد مربی اسبق تیم ملی تکواندو در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تمرینات و آمادگی تیم ملی برای حضور در رویدادهای پیش رو گفت: همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد برای مدت طولانی تمرینات تکواندو متوقف شود ولی خدا را شکر با پییگری های صورت گرفته از شهریور سال گذشته بازیکنان وارد اردو شدند و در حال حاضر برای مسابقات آسیایی و المپیک آماده می‌شوند، فکر می‌کنم با توجه به شرایط با آمادگی نسبتا بالایی در رقابت‌ها حضور پیدا کنند.

فلاحی راد افزود: مسابقات آسیایی که پیش از المپیک برگزار می‌شود دارای دو بُعد است؛ یکی کمک به آماده‌سازی هوگوپوشان برای رویداد بزرگ المپیک و رفع نقاط ضعف و دیگری اینکه اگر نتیجه خوبی نگیرند در روحیه آنها اثرگذار خواهد بود، امیدوارم حضور بازیکنان در آسیا به پیروزی منجر شود تا اثر مثبتی بگذارد.

وی در ادامه گفت: کار من بازیکن سازی و تغذیه تیم ملی است از چهار بازیکنی که در المپیک توکیو حضور دارند، سه نفر شاگردان من هستند؛ با توجه به تجربه‌ای که دارم همیشه اصرارم بر این است که ملی‌پوشان فیلم مبارزات حریفان خود را ببینند چراکه این امر به مانند یک بار مبارزه کردن با آن رقیب است و به خوبی می‌توانند نوع حملات و دفاع حریف را از این طریق پیش بینی کنند.

فلاحی‌راد افزود: در کشورهای اروپایی فاصله میان کشورها کم است، بازیکنان خیلی راحت می‌توانند در تورنمنت‌های مختلف شرکت کرده و به رقابت بپردازند ولی هزینه حضور تیم ملی ایران در این تورنمنت‌ها بسیار بالاست و همین موضوع مشکل ساز شده است. این موضوع خیلی مهم است و در تمرین و مبارزه به اصلاح تکنیک‌ها و رفع نقاط ضعف کمک می‌کند و از همین طریق هم اروپاییان رشد چشمگیری در تکواندو داشته‎‌اند.

مربی سابق تیم ملی تکواندو در مورد نقش همدلی در پیروزی بازیکنان توضیح داد: اردوی تیم ملی بسیار منسجم و منظم است و همدلی خوبی بین آنها وجود دارد؛ وقتی همگی برای برای یک هدف مشترک تلاش می‌کنند به آن دست پیدا می‌کنند اما زمانی که همدلی تیمی وجود نداشته باشد به بن بست می‌خورند. مسابقه شبیه به یک میدان جنگ است و همگی باید متحد با هم باید بجنگند و همدل باشند تا بتوانند دشمن را شکست دهند. بدون شک نظم، تلاش و همدلی تیمی نتایج خوبی به همراه دارد.

وی اظهار داشت: زمانی که بازیکنان به خوبی تمرین کرده باشند و در کنار یکدیگر تلاش کنند قطعا نتیجه مطلوبی به دنبال دارد. پیروزی بازیکنان در المپیک توکیو می‌تواند به جذب اسپانسرها به سوی این ورزش کمک بزرگی کند و تکواندو بیشتر از قبل دیده شود که این موضوع در نهایت با افرایش دستمزد تکواندوکاران در لیگ همراه خواهد بود.

وی در خصوص تجربه فریبرز عسکری در هدایت ملی پوشان گفت: با توجه به اینکه عسکری زمانی در المپیک به عنوان بازیکن حضور داشته و سابقه سرمربیگری در این بازی ها را نیز در کارنامه دارد می‌تواند ارتباط خوبی با بازیکنان برقرار کند و با اعتماد به نفسی که دارد مبارزان را تحت تاثیر قرار دهد؛ امیدوارم او با شناخت و آنالیز حریفان بتواند در کنترل مبارزه و بازیکن بهترین راهنما باشد.

فلاحی راد در پایان گفت: اگر مسابقات سال گذشته و در تاریخ اصلی خود برگزار می‌شد شرایط بهتری داشتیم و تکواندوکاران در اوج آمادگی خود بودند ولی حالا که از میادین دور مانده‌ و در تورنمنتی حضور نداشته‌اند وضع متفاوت است. متاسفانه کرونا بر همه بخش ها تاثیر گذاشت؛ در ورزش نیز باعث شد بازیکنان از میادین دور بمانند و بخاطر شرایط اقتصادی به فکر کار کردن باشند و از ورزش کناره گیری کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::