شما اینجا هستید
اخبار برتر » تکواندو انتخابی المپیک – قاره اروپا | تکواندوکاران ۸ کشور موفق به کسب سهمیه شدند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، این رقابت ها صبح روز گذشته با حضور ۱۲۰ تکواندوکار از ۳۹ کشور در هتل «میلینویم» شهر صوفیه در بلغارستان آغاز شد. در روز نخست تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان، ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان به روی «شیء هاپ چانگ» رفتند که تکواندوکاران کشورهای، آذربایجان، مجارستان، نروژ، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال و نماینده رژیم اشغالگر قدس سهمیه حضور در بازی‌های المپیک توکیو را کسب کردند.

چهار تکواندوکار ایرانی در روز نخست این مسابقات حضور داشتند که هر چهار نفر با شکست برابر رقبای خود از دور رقابتها کنار رفتند. در وزن ۵۸- کیلوگرم سید احسان نقیب زاده ۱۸ بر ۳ برابر «سارنین» فنلاند باخت و امیر محمد حسینی برابر «سلیم عمر مجارستان» ۳۵ بر ۱۵ بازنده شد. در وزن ۴۹- کیلوگرم دینا پوریونس ابتدا ۱۵- بر ۱۳« کاپاندزه» از گرجستان را از پیش رو برداشت و سپس یک بر صفر نتیجه را به «لیا موستاتا» از رومانی واگذار کرد. همچنی کسرا مهدی پور در وزن ۸۰- کیلوگرم ۱۰ بر ۹ برابر «طاهیر گولیک» از آلمان بازنده شد و از دور رقابتها کنار رفت.

از میان مربیان ایرانی که در این رقابتها حضور داشتند، رضا مهماندوست در تیم آذربایجان در وزن ۶۷- کیلوگرم زنان موفق به کسب یک سهمیه شد.

نفراتی که موفق به کسب سهمیه شدند:

وزن ۵۸- کیلوگرم: عمرسلیم (مجارستان) – روی براگانسا (پرتقال)

وزن ۸۰- کیلوگرم: ریجارد ارودمانن (نروژ) – الیسون سیمونه (ایتالیا)

وزن ۴۹- کیلوگرم: نماینده رژیم اشغالگر قدس – آ دریان سروز (اسپانیا)

وزن ۶۷- کیلوگرم: فریده عزیزوا (آذربایجان) – ویت هنن (فرانسه)

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::