شما اینجا هستید
اخبار برتر » ورزش و مربیان ورزشی را دریابید

ویروس کرونا بازوهایی بسیار حجیم و بدنی توانمند دارد و توانسته است بر ورزش قهرمانی و ورزش همگانی غلبه کند. تحرک مردم قبل از آمدن ویروس کرونا کم بود و اینک کمتر هم شده است.

این ویروس ذهنی قوی دارد و می‌تواند بر هر کسی غلبه کند. چه ورزشکار باشی چه نباشی حریف بسیار قدرتمند است و به خوبی می‌داند نقاط ضعف ما انسان‌ها کجاست.

کرونا ویروس جدید قابل پیش بینی نیست و نمی توان رفتارش را پیش بینی کرد؛ اما سوال اصلی این است آیا می شود رفتار مسئولان و تصمیم گیران ورزشی را پیش بینی کرد؟ کرونا، ورزش را همانند سایر اقشار و طبقه های مختلف جامعه، به تعطیلی کشانده است و مربیانی که تنها درآمدشان از این راه است را به انزوا و سقوط کشانده است.

آیا فقط با تعطیلی باشگاه ها می‌توانیم فرزندان سالمی را تربیت کنیم؟ کسی که کم تحرک است، نه تنها سیستم ایمنی‌اش تضعیف می‌شود بلکه مستعد دریافت بیماری کرونا می‌باشد. حالا تصمیم چیست؟ بخش مهمی از جامعه که مربیان ورزشی نام دارند را با تعطیلی مواجه کنیم؟ مربیانی که باعث می شوند نه تنها سیستم ایمنی فرزندانمان تقویت شود بلکه با کاهش استرس و اضطراب و تخلیه انرژی بچه‌ها به رشد ذهنی و جسمی آنان کمک می کنند.

ویران کردن کار یک شب است و ساختن راه صد سال؛ اگر در جبهه اول نبرد با کرونا ویروس، پزشکان و پرستاران و کادر درمان قرار دارند، قطعا مربیان ورزشی هم در جبهه دوم مبارزه با کرونا قرار می‌گیرند. اما متاسفانه هنوز هم تصمیم درستی در خصوص باشگاه‌ها و تاثیراتشان بر روی سلامتی بچه ها گرفته نشده است.

و اما حرف آخر؛ همه ما باید رعایت کنیم و به قوانینی که ستاد ملی کرونا برایمان تعیین می‌کند احترام بگذاریم اما اگر قرار است اوضاع همین گونه برای مربیان و باشگاه‌ها پیش گرفته شود، شرایط تامین ما یحتاج زندگی آنان نیز در نظر گرفته شود.

کرونا قطعا خواهد رفت ولی تصمیمات تصمیم گیران می‌تواند یک قشر را زنده کند یا بر عکس آن قشر با نا امیدی و مشکلات بیشتر مواجه سازد. ورزش قطعا یک عامل پیشگیرانه است و می‌تواند در بهبود شرایط موجود کمک شایانی کند. ورزش و مربیان ورزشی را دریابید تا دیر نشده است.

✍مجید دیبافر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::