شما اینجا هستید

اخبار برتر » حجی زواره: آرزوی قلبی‌ام، موفقیت تکواندو در المپیک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، «مسعود حجی‌زواره» از تکواندوکاران پرافتخار و با اخلاق کشورمان است که در مسابقات قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافته است.

وی در خصوص بازی‌های المپیک توکیو، اظهار داشت: ابتدا باید ببینم این رویداد برگزار می‌شود یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد. اکنون وضعیت کرونا در سراسر جهان به گونه‌ای است که شاید این بازی‌ها لغو شد.

حجی‌زواره افزود: اگر المپیک برگزار شود، دعا می‌کنم تا تیم ملی تکواندو و کاروان ورزشی ایران به هدفشان برسند. آرزوی قلبی‌ام، موفقیت و آبروداری تکواندو در تمامی رویدادهاست.

قهرمان اسبق جهان با بیان اینکه «میرهاشم حسینی» و «آرمین هادی‌پور» که به سهمیه المپیک رسیده‌اند از بهترین‌های جهان هستند، ادامه داد: زمانی‌که در تیم ملی بودم، آنها تازه به اردو آمده بودند و خوشبختانه پله‌های ترقی را طی کردند. آنها جوان، باانگیزه و آینده‌دار هستند و می‌توانند سال‌ها افتخار آفرینی کنند.

کاپیتان اسبق تیم ملی تکواندوی ایران، گفت: واقعیت این است که نگران بعد از المپیک هستم، چرا که معتقدم مشکلات بعد از این رویداد آغاز می‌شود. سه ماه بعد از المپیک، مسابقات جهانی را در پیش داریم و سپس وارد گرندپری‌ها خواهیم شد و سال بعد از آن هم بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود.

حجی‌زاوره گفت:‌ باید ببینم پشتوانه لازم را داریم که بتوانیم برای این تعداد مسابقات، تکواندوکاران مجرب و خوب را گزینش کنیم. المپیک هم رویدادی مثل دیگر مسابقات است و تنها سطح فنی آن کمی بالاتر است اما همه رویدادها دارای اهمیت هستند.

وی گفت: زمانی که ما در تیم ملی بودیم، بیژن مغانلو آینده‌نگری خوبی داشت. همین «آرمین هادی‌پور» سال ۲۰۱۵ توسط مغانلو به اردو آمد و به او بهاء داده شد تا اکنون به المپیک رسیده است.

قهرمان سال‌های گذشته جهان و آسیا، گفت:‌ اگر می‌خواستم همچنان در دنیای قهرمانی باشم، چند سال دیگر نیز می‌توانستم افتخار کسب کنم اما زمانش بود که جوانترها وارد میدان شوند. «سجاد مردانی» دوست عزیز من است اما او با این شرایط سنی چه کاری می‌خواهد برای تیم ملی انجام دهد که هنوز نامش برای حضور در مسابقات اعلام می‌شود، آیا می‌خواهند او را به المپیک بعدی برسانند؟  همین مسائل موجب شده تا در برخی اوزان، نفرات شاخص و قابل اتکا نداشته باشیم.

وی ادامه داد: برای حضور در گرندپری، تکواندوکارانی که در رنکینگ جهانی در بین ۳۰ نفر باشند اجازه حضور دارند و اکنون باید ببینیم که چند نفر را داریم که امکان حضور در این مسابقات را دارند.

حجی‌زواره در پاسخ به این سوال که آیا نظرات خود را به اطلاع مسوولان فدراسیون و اعضای کادر فنی رسانده‌ است؟ اظهار داشت: هر جا خواسته‌اند، کمک کرده‌ام و همیشه حامی فدراسیون و تیم ملی بوده‌ام. اصلا دوست ندارم حاشیه‌ای ایجاد شود چون همه ما خانواده هستیم اما باید به مشکلات ورود کنیم. باور کنید صحبت‌هایم به دلیل نگرانی است و همه خانواده تکواندو باید در تلاش برای موفقیت روزافزون این رشته باشند.

وی گفت: باید از مسوولان فدراسیون تشکر کنم که با این شرایط کرونایی، لیگ‌ها را برگزار کردند. قطار تکواندوی ایران در حال حرکت است و سال‌های قبل با قهرمانی در جهان و موفقیت در بازی‌های آسیایی و المپیک به هدفش رسید. تیم ما قهرمان جهان بوده و اکنون باید دوباره در مسیر درست باشد تا به هدف برسد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::