شما اینجا هستید
اخبار برتر » انصراف مرادی از رقابت دوضرب؛ پایان رؤیای المپیک برای قهرمان ریو

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ در پایان مسابقات دسته ۹۶ کیلوگرم پیکارهای قهرمانی بزرگسالان آمریکای جنوبی – گزینشی المپیک که از ساعت ۱۴ پنجشنبه به وقت محلی (۲۳:۳۰ به وقت ایران) در کالی کلمبیا آغاز شد، سهراب مرادی در حرکت یک‌ضرب رکورد ۱۷۰ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرده و البته از ناحیه مچ دست احساس درد کرد تا از حرکت سوم انصراف دهد. او برای حرکت دوضرب نیز روی تخته نیامد تا رکورد مجموع برای این قهرمان کشورمان محاسبه نشود.

این رقابت‌ها پنجشنبه شب در دسته ۹۶ کیلوگرم با شش وزنه‌بردار و در دسته ۱۰۲ کیلوگرم با سه وزنه‌بردار پیگیری شد.

مرادی برای اینکه شانس کسب سهمیه المپیک را داشته باشد باید در کلمبیا به رکورد ۳۸۸ کیلوگرم می‌رسید که با این حساب رؤیای حضور در المپیک توکیو برای قهرمان المپیک ریو تمام شده است.

سهراب مرادی که اوایل اردیبهشت ماه در مسابقات قهرمانی آسیا – گزینشی المپیک نتوانست به امتیاز لازم برسد، بعد از آنکه از فدراسیون جهانی خواست امتیاز کلمبیا به جای مسابقات سوئیس برای او لحاظ شود، عازم کلمبیا شد.

کیانوش رستمی اما امیدوار به قبول درخواستش از سوی فدراسیون جهانی و محاسبه امتیاز سوئیس در جمع امتیازاتش، دقیقه نود از شرکت در مسابقات کلمبیا انصراف داد. IWF در پایان مسابقات کلمبیا با جمع‌آوری امتیازات، اسامی وزنه‌بردارانی را که در این مسیر طولانی موفق به کسب امتیاز لازم شدند، به کمیته ملی المپیک کشورها معرفی خواهد کرد.

ایران دو سهمیه برای حضور در المپیک دارد که انتخاب از بین مدعیانی که از سوی فدراسیون جهانی نام‌شان اعلام خواهد شد، صورت خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::