شما اینجا هستید
اخبار برتر » حضور ۴۰ تکواندوکار مهاجر در بخش آقایان در مسابقات انتخابی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، علی اشرف قنبری، رئیس برگزاری مسابقات فدراسیون تکواندو در خصوص مسابقات تیم پناهندگان، ویژه مهاجران مقیم ایران بیان کرد: مسابقات در رده سنی بزرگسالان، در ابتدا قرار بود در ۲ بخش بانوان و آقایان برگزار شود که در بخش آقایان حدود ۴۰ ورزشکار ثبت نام رسمی انجام دادند و امروز وزن کشی و روز ۲۷ اردیبهشت بازی‌ها به صورت رسمی و تنها در بخش آقایان برگزار خواهد شد. در بخش بانوان به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا و فراهم نبودن برخی شرایط، این رقابت‌ها برگزار نمی‌شوند.

قنبری در پاسخ به این سوال که مهاجران کدام یک از کشور‌ها در این رقابت‌ها ثبت نام کرده اند، عنوان کرد: در مجموع ۱۵ کشور زیر مجموعه مهاجران سایت فدراسیون تکواندو مانند کشور‌های هند، پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه، ارمنستان و … هستند. در مجموع ۱۰ هزار تکواندوکار مهاجر در ایران فعالیت می‌کنند، اما این مسابقات مختص تکواندوکارانی است که کمربند مشکی داشته و در رده سنی خاصی قرار دارند. هنوز دقیقا نمی‌دانم چند نفر و از کدام کشور‌ها در این رقابت‌ها پا می‌زنند.

او همچنین درباره تشکیل کادر فنی خاص برای تیم مهاجران و پناهندگان مقیم ایران اظهار کرد: کادر فنی تیم مهاجران هنوز تشکیل نشده است، اما گزینه‌هایی مد نظر ما هستند. برترین افراد هر وزن به تیم منتخب مهاجران راه پیدا می‌کنند و زیر نظر کادر فنی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده خواهند شد. سعی می‌کنیم مسابقات را با توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی در سلامت کامل برگزار کنیم تا آسیبی متوجه ورزشکاران نشود.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو در ادامه گفت: این مسابقات در بخش مردان، در اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۶۳-، ۶۸-، ۷۴-، ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم پیگیری خواهند شد. در وزن ۸۰- کیلوگرم به علت ثبت نام تعداد کمی از شرکت کنندگان، شاهد وزن ادغامی خواهیم بود. امروز اردیبهشت ماه تکواندوکاران تست PCR می‌دهند و قرنطینه می‌شوند. پس از مشخص شدن نتیجه تست ساعت ۱۶ تا ۱۸ وزن کشی انجام می‌شود تا برای مسابقه روز بعد آماده شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::