شما اینجا هستید
اخبار برتر » درستی: اردن ایستگاه آخر کسب سهمیه بانوان است / موارد زیادی بر عملکرد هوگوپوشان تاثرگذار است

اعظم درستی کارشناس تکواندو که سرمربیگری‌ تیم‌های ملی نونهالان و نوجوانان را نیز در کارنامه دارد، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو بانوان گفت: در رده‌سنی بزرگسالان نفرات خوبی داریم و همه هوگوپوشان به لحاظ فنی اختلاف کمی با یکدیگر دارند. فکر می‌کنم مهلا مومن‌زاده با توجه به نتایج خارق العاده‌ای که رقم زده و داشتن تجربه میدان‌های بزرگ انتخاب مناسبی بوده است، ضمن اینکه مربی در هر اعزام با در نظر گرفتن عملکرد فنی ملی پوشان و مشورت همکارانش می‌خواهد بهترین نتیجه را بگیرد.

وی افزود: با توجه به وجود بیماری کرونا و اعزام نشدن بازیکنان به تورنمنت یا مسابقات انتخاب‌ها درست بوده‌اند، مومن‌زاده در گذشته تحربه خوبی داشته است و نشان داده اگر درمیدان بزرگی قرار بگیرد دچار خودباختگی نمی‌شود و می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

کارشناس تکواندو اینطور ادامه داد: اگر بازیکنان از لحاظ وزنی و فنی کنترل خوبی داشته باشند و بتوانند طبق نظر سرمربی پیش بروند قطعا نتیجه خوبی می‌گیرند اما باید در نظر داشته باشیم که بازیکنان ما در هیچ تورنمنتی به جز ترکیه شرکت نکرده‌اند و نمی‌توان انتظار زیادی از آنها داشت چرا که گاهی بازیکن بی نام و نشانی می‌آید و خیلی راحت بازیکن مدال آور و قدیمی ما را شکست می‌دهد. در حال حاضر همه کشورها در تلاش هستند و سعی می‌کنند بر بازیکنان خوب خود سرمایه گذاری کنند و من فکر می‌کنم انتخاب‌ها بر اساس مسابقات قبلی است که توانایی خود را نشان دادند.

درستی در مورد پیش بینی مسابقات کسب سهمیه اظهار داشت: نمی‌توان صد در صد گفت نفرات حاضر در مسابقات قوی یا ضعیف هستند باید در رقابت‌ها حاضر شوند و بعد شرایط فردی بازیکنان در نظر گرفته شود چرا که موارد زیادی در روز مسابقات بر عملکرد هوگوپوشان تاثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان می‌دانند در این مسابقات باید خودشان را به خوبی نشان دهند و با بهترین عملکرد نتیجه خوبی بگیرند بنابراین فشار روانی زیاد است و اگر آن را به خوبی کنترل کنند همچنین به حرف‌های سرمربی را گوش بدهند می‌توانند موفق عمل کرده و کسب سهمیه کنند.

کارشناس تکواندو بانوان کشورمان در خصوص تمرینات ملی پوشان گفت: قطعا برنامه ریزی مربی با توجه به شرایط تغییراتی داشته است؛ بازیکنان در ابتدای شیوع بیماری کرونا برای مدت طولانی به صورت انفرادی تمرین کرده و به صورت آنلاین با مربیان در ارتباط بوده‌اند ولی در کشورهای دیگر هم همین شرایط وجود داشته است، بنابراین بازیکنان ما می‌توانند با کنترل فشار روانی و اعتماد به سرمربی به اوج خود برسند وعملکرد خوبی داشته باشند.

درستی در پایان گفت: من معتقد هستم انسان به هرچه بخواهد می‌رسد و امیدوارم ملی پوشان برای رسیدن به نقطه اصلی که همان کسب سهمیه المیپک است همه تلاش خود را انجام بدهند چرا که اردن ایستگاه آخر است. پیش بینی حضور در المپیک کار سختی است و به خیلی چیزها بستگی دارد؛ امیدوارم بازیکنان بتوانند کسب سهمیه کنند و همانند دوره‌های گذشته شگفتی ساز شوند چرا که امثال کیمیا علیزاده در ایران کم نبوده‌اند و هنوز هم هستند و بازیکنان خیلی خوبی داریم.

 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::