شما اینجا هستید
اخبار برتر » صفرپور: امیدوارم بازیکنان ما کمترین اشتباه را داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فاطمه صفرپور در خصوص شرایط دختران تکواندو ایران در آستانه مسابقات کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: واقعیت این است که کار بسیار سختی داریم. اینکه برخی تصور می‌کنند با کسب سهمیه توسط کشورهای کره‌جنوبی و چین، دیگر کشور قدرتمندی در مسابقات قاره‌ای حضور ندارند و کار برای کسب سهمیه آسان است، تصور اشتباهی است. باید در نظر بگیریم که تا به حال ۵ نفر برتر رنکینگ و نفر برتر مسابقات گرند اسلم موفق به کسب سهمیه شدند و هنوز تکواندوکاران قدرتمندی که در رتبه‌های ۶ به بعد در رنکینگ حضور دارند برای کسب سهمیه تلاش خواهند کرد.

وی با تاکید بر اتفاقات مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا گفت: در مسابقات قهرمانی اروپا دیدیم که کشور بوسنی چه عملکرد خوبی داشت و نماینده مقدونیه توانست قهرمان المپیک دور گذشته را حذف کند و دارنده مدال برنز المپیک ریو نیز از دور مسابقات کنار رفت. دیگر تکواندوکاران خوب فقط مختص به کشورهای کره‌جنوبی، چین و انگلیس نیست و  همه بازیکنانی که در مسابقات حضور خواهند داشت، خوب هستند و برای کسب سهمیه حاضر خواهند شد.

مربی تیم ملی تکواندو بانوان تاکید کرد: به عنوان یک مربی اصلا قبول ندارم کار آسانی در مسابقات کسب سهمیه داریم و کشورهایی مانند ازبکستان، قزاقستان و اردن خیلی سرمایه‌گذاری کردند و در اردوه‌های مشترک‌های زیادی حضور داشتند. ما نیز با بازیکن باانگیزه، توانمند و جوان خود برای کسب سهمیه در اردن حاضر خواهیم شد و تمام تلاش خود را نیز انجام خواهیم داد.

صفرپور در خصوص شرایط ملی‌پوشان از لحاظ روحی و روانی گفت: بچه‌ها ما در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و فقط به دنبال کسب سهمیه هستند. ما می‌خواهیم برای اولین بار موفق به کسب دو سهمیه المپیک شویم و به خوبی نیز می‌دانیم کار بسیار سختی در پیش خواهیم داشت. بازیکنان ما باید بدون اشتباه ظاهر شوند و توانایی انجام این کار را نیز دارند و همه کشورها نیز از ما حساب می‌برند.

وی در خصوص رقبای اصلی ما در این مسابقات تاکید کرد: رقبای اصلی ما رنکینگ‌های یک و دو مسابقات هستند. در وزن مهلا مومن‌زاده بازیکن ویتنام و چین تایپه بازیکنان بسیار خوبی هستند و می‌توانند در کنار سایر تکواندوکاران از  حریفان اصلی باشند. بازیکنان ویتنام طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ و بازیکن چین تایپه نیز طلای بازی‌های آسیایی اندونزی و دانشجویان ایتالیا در سال ۲۰۱۹ را دارد. حریف اصلی ناهید کیانی نیز بازیکن تایلندی است که طلای جهان در سال ۲۰۱۹ را دارد و بازیکن چین تایپه نیز دو طلای نوجوانان جهان و مدال‌های دیگر را دارد.

مربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص اینکه چه نتیجه‌ای کادرفنی را راضی خواهد کرد، گفت: ما به هر دو سهمیه فکر می‌کنیم و با تمام وجود نیز برای سهمیه تلاش خواهیم کرد و می‌دانم که تکواندو ورزش لحظه‌ها است و فرصت اشتباه نداریم. امیدوارم جامعه تکواندو نیز از دختران تکواندو حمایت کند و بچه‌ها ما نیز کمترین اشتباه را در زمین داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::