شما اینجا هستید
اخبار برتر » بانوان تکواندوی ایران و دشواری شیاپ چانگ اردن/امید به چشم و چراغ‌های ورزش  

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ مهلا مومن زاده و ناهید کیانی به عنوان نمایندگان تکواندو ایران برای کسب سهمیه المپیک توکیو، روز دوشنبه راهی اردن شدند. مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا با حضور ۲۱۷ تکواندوکار طی روزهای ۳۱ اردیبهشت و یکم خرداد به میزبانی سالن “کمپینسکی” اردن برگزار می‌شود. به همین دلیل هم تیم دو نفره ایران راهی اردن شد تا آخرین شانس خودش را برای کسب سهمیه المپیک امتحان کنند. حالا دو نماینده ایران در این مساقات به چشم و چراغ ورزش تبدیل شده‌اند و سهمیه گرفتن آن‌ها باعث می‌شود تا کاروان ایران نسبت به دوره قبل بازی‌ها سهمیه کمتری را نداشته باشد.

مهلا مومن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم و ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم توانستند نظر کادر فنی تیم ملی را برای حضور در این رقابت‌ها جلب کنند و حالا این امیدواری وجود دارد که این دو بانوی توانمند بتوانند با درخشش در این مسابقات جواب این اعتماد را به خوبی بدهند. هر چند که واقعا سخت و دشواری در پیش دارند.

در این مسابقات که آخرین مرحله گزینشی المپیک است، تکواندوکارانی که به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کنند، می‌توانند جواز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را کسب می‌کنند اما مشکل بزرگ و مهم این است که بسیاری از بهترین‌های دنیا در آسیا حضور دارند و برای کسب سهمیه تلاش زیادی خواهند کرد.

مهلا مومن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم در حالی روی شیاپ چانگ می‌رود که همه او را با مدال نقره مسابقات جهانی منچستر می‌شناسند. مهلا برای این‌که نشان بدهد آن مدال فقط یک جرقه نبوده تمام تلاشش را می‌کند تا در اردن سهمیه را کسب کند اما این کار برای او بسیار دشوار است. البته خوش شانسی که دارد این است که در این وزن از ۶ نفر اول که سهمیه را کسب کردند، سه نفر از آسیا هستند، تایلند، کره‌جنوبی و چین سهمیه را گرفتند و طبیعی است که در اردن حضور نخواهند داشت اما با این‌حال ویتنام، ازبکستان و چین تایپه حتما برای کسب سهمیه برای مومن‌زاده دردسر درست خواهند کرد. مومن زاده بهترین انتخاب برای این وزن است و حالا همه امید دارند که در این آوردگاه سخت نامکنی را ممکن کند و سهمیه را برای ایران کسب کند.

ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم نسبت به مهلا مون زاده از تجربه بیششتری برخوردار است. او در حالی برای این وزن انتخاب شد که جنجال زیادی را به همراه داشت اما با این‌حال برای این وزن گزینه شایسته‌ای است اما آیا می‌تواند به سهمیه المپیک برسد؟ در این وزن هم کره‌جنوبی و چین توانستند سهمیه را بگیرند اما تایلند و ویتنام به همراه ازبکستان و قزاقستان می‌توانند از خوب‌های این وزن در اردن باشند که برای کسب سهمیه تلاش کنند. کار ناهید کیانی هم سخت و دشوار است، او باید با بهترین‌های دنیا که از آسیا هستند مبارزه کند.

البته همه به امید زنده هستند و امیدوارند که این تیم بتواند سهمیه بگیرند کار بسیار سخت اما مهمی که اگر عملی شود، نشان می‌دهد همه‌ی داشته‌های تکواندو فقط آن تکواندوکار ترک وطن کرده نبوده و این چشمه همچنان می‌تواند بجوشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::