شما اینجا هستید
اخبار برتر » مومن زاده از کسب سهمیه المپیک بازماند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا با حضور ۸۴  تکواندوکار از ۲۸ کشور از صبح امروز (جمعه – ۳۱ اردیبهشت‌ماه) به مدت دو روز و به میزبانی “امان” اردن و در سالن “کمپینسکی” در حال برگزاری است تا تکلیف ۱۶ تکواندوکاری که از این رقابت‌ها سهمیه المپیک توکیو را بدست می‌آورند، مشخص شود.

در روز نخست این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان انجام شد که مهلا مومن زاده به عنوان اولین نماینده کشورمان در وزن ۴۹- کیلوگرم به شیاپ‌چانگ رفت.

مومن‌زاده نماینده وزن اول المپیکی تکواندو کشورمان در اولین دیدار برابر نماینده فلسطین با نتیجه ۲۴ بر ۱۲ به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد؛ مهلا در این مرحله مقابل “پو یا سو” هوگوپوش چین تایپه که قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ و یونیورسیاد ۲۰۱۹ را در کارنامه داشت، ۲۳ بر ۴ نتیجه را واگذار کرد و از کسب سهمیه بازماند.

تکواندوکارانی که به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا می‌کنند مجوز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را بدست می‌آورند و برهمین اساس مبارزات مرحله فینال انجام نمی‌شود.

فردا (شنبه – یکم خردادماه) و در روز دوم، رقابت‌های اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد که ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان است.

هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ تکواندو تا کنون موفق به کسب دو سهمیه المپیک توسط آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی و دو سهمیه پارالمپیک توسط مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی از طریق رنکینگ سیستم شده است.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::