شما اینجا هستید
اخبار برتر » تکواندو و کسب سهمیه سوم توسط ناهید کیانی/ درخشش در راند طلایی 

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهمترین سهمیه برای تکواندوی ایران را ناهید کیانی به دست آورد. کسب سهمیه در آخرین فرصت و در آخرین مسابقه گزینشی که حکم راند طلایی را برای تکواندوی ایران داشت. تکواندو برای حضور در المپیک دو سهمیه در مردان و یک سهمیه در بانوان کسب کرد اما حتما سهمیه‌ای که توسط ناهید کیانی به دست آمد از دو سهمیه دیگر مهمتر است.

سهمیه‌ای که شاید کمتر کسی توقع رسیدن به آن داشت اما در آخرین روز ناهید کیانی همه را غافلگیر کرد و مهمترین اتفاق را برای تکواندو رقم زد.

این سهمیه برای تکواندوی ایران از چند جهت مهم و حیاتی بود و رسیدن به آن روحیه‌ای کل مجموعه تکواندو را افزایش می‌دهد.

ناهید کیانی در حالی به این سهمیه رسید که بانوان تکواندوی ایران در سال‌های اخیر زیر فشار حضور تک چهره تکواندوی بانوان و همچنین مهاجرت او به خارج از کشور قرار گرفته بود. تک چهره‌ای که همه چیز را تحت الشعاع خودش قرار داده بود؛ تا وقتی بود او همه چیز تکواندو بود و همه درباره او حرف می‌زدند. بعد از مهاجرتش همه درباره او حرف می‌زدند اما حالا سهمیه گرفتن ناهید کیانی آن‌هم با این قدرت مشخص کرد که همه‌ی تکواندوی بانوان ایران او نبوده و چشمه جوشان استعدادهای ایران در این ورزش همچنان در حال جوشش است. این مهمترین وجه سهمیه گرفتن ناهید کیانی است.

ناهید کیانی فقط برای ایران سهمیه نگرفت بلکه کاری کرد تا دیگر کسی دلش برای کیمیا تنگ نشود. کیانی برای گرفتن سهمیه المپیک توکیو قهرمان جهان در سال ۲۰۱۹ را شکست داد تا از این پس همه در مورد ناهید کیانی حرف بزنند.

وجه دیگر سهمیه گرفتن کیانی نشان از برنامه‌ریزی صحیح از سوی کادرفنی تیم ملی بانوان و همچنین فدراسیون تکواندو دارد. کادری که حالا وظیفه دارد در این فرصت اندک باقی‌مانده تا بازی‌های توکیو این ستاره تکواندو رو هم به لحاظ جسمانی و هم به لحاظ روانی مهیای حضور در ژاپن کند.

ناهید تکواندو برای حضور در المپیک به چهره مهم و ویژه‌ای تبدیل شده و حالا می‌خواهند او دست به کار بزرگی بزند. کاری مهم و تاریخی که چندان هم دور از دسترس نیست. وقتی می‌شود قهرمان جهان را شکست داد چرا در توکیو به روی سکو نرفت.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::