شما اینجا هستید
اخبار برتر » بی باک: کسب مدال المپیک توسط کیانی بعید نیست/امیدوارم مومن زاده برای آینده حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ مهدی بی باک ضمن تبریک به ناهید کیانی برای کسب سهمیه المپیک توکیو، افزود: باز هم طلسم افزایش سهمیه بانوان در المپیک شکسته نشد و ما فقط یک سهمیه برای توکیو گرفتیم، اما با توجه به مسابقاتی که از کیانی دیدم، هیچ چیز دور از انتظار نیست و امیدوارم او هم مدال المپیک بگیرد.

 مومن زاده برای آینده حفظ شود

مربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص عملکرد مهلا مومن زاده در رقابت‌های انتخابی المپیک، گفت: مومن زاده در بازی اول خوب کار کرد، اما در مسابقه دوم کمی عجله داشت و با توجه به ظرفیت فنی بالایی، وی نیاز به کسب تجربه بیشتری دارد.

سختی مسابقات انتخابی المپیک برای بازیکنان کم تجربه قابل پیش بینی بود، اما امیدوارم بازیکن خوبی مثل مومن زاده را برای آینده حفظ کنیم.

 مسائل روانی، شرط موفقیت

وی گفت: برای کسب مدال المپیکی شرایط مختلفی باید فراهم شود، در این میدان بزرگ تنها آمادگی جسمانی شرط موفقیت نیست، ۵۰ درصد به آمادگی جسمی و تکنیکی و ۵۰ درصد به آمادگی روانی نیاز است.

بی باک به موفقیت ورزشکاران با روحیه در المپیک اشاره کرد و افزود: این افراد از ورزشکارانی که آمادگی بالایی دارند، شاید نتیجه بهتری بگیرند. باید شرایطی فراهم کنیم که انتظارات از ورزشکار بالا نرود و با خیال آسوده در المپیک شرکت کند.

وی گفت: در خیلی از موارد دیده ایم که بالا رفتن سطح توقع از ورزشکار از طریق رسانه‌ها و فدراسیون باعث افزایش فشار روانی می‌شود و ورزشکار نمی‌تواند از همه توانمندی هایش استفاده کند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو با آرزوی موفقیت برای تکواندو بانوان در بازی‌های المپیک توکیو، افزود: امیدوارم تکواندو بانوان با کسب مدال المپیکی باز هم موجب افتخارآفرینی کاروان ایران و جامعه ورزش بانوان شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::