شما اینجا هستید
اخبار برتر » حیدری: با عشق سهمیه قهرمانی آسیا را کسب کردم اما از اعزام بازماندم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، عرفان حیدری در خصوص عدم حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا اظهار داشت: با توجه به داشتن سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا، بعد از تعطیلات نوروز با استاد وحید عبداللهی تماس گرفتم و در خصوص شرایط اعزام جویا شدم که ایشان اعلام کردند فقط تیم اصلی به این مسابقات اعزام می‌شود و نفراتی که سهمیه گرفتند، اعزام نخواهند شد.

وی تصریح کرد: چند روز پیش مدیرسازمان تیم‌های ملی اعلام کرد برای نفراتی که سهمیه گرفتند تسهیلاتی جهت حضور در مسابقات فراهم خواهد شد و هزینه هتل و ورودی آنها از طرف فدراسیون پرداخت خواهد شد اما باید ۱۸ تا ۲۰ میلیون برای هزینه بلیت پرداخت کنند. از طرفی اگر این بازیکنان به نفرات ترکیب اصلی تیم ملی در مسابقات برخورد کرد، نباید مبارزه کنند.

ملی‌پوش سابق تیم ملی تکواندو تاکید کرد: قرنطینه سراسری و تعطیلی ۲۰ روزه  در ماه گذشته نیز باعث شد تمریناتی نداشته باشم و با ۲۰ روز تمرین امکان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا وجود نداشت. اگر قرار بود فدراسیون این شرایط را بگذارد، حداقل ۲ ماه زودتر اعلام می‌کرد یا بچه‌هایی که سهمیه داشتند را به اردو دعوت می‌کرد. در نهایت این شرایط باعث شد من، محمد کاظمی و سعید رجبی با وجود داشتن سهمیه قید حضور در مسابقات را بزنیم.

حیدری در پاسخ به این سوال که در صورت هماهنگی زوتر فدراسیون، امکان پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون را داشت، گفت: امکان پرداخت این هزینه را داشتم اما اگر ورزشکاران رشته‌های دیگر این موضوع را بشنوند، روی خوشی ندارد. قبل از لغو مسابقات قرار بود ما با هزینه فدراسیون اعزام شویم و حدود دو ماه نیز در اواخر سال ۹۸ در اردو بودیم که در نهایت به خاطر کرونا این مسابقات لغو شد. چه بهتر بود تصمیم گذشته را دوباره اجرا می‌کردیم و با تیم کامل در مسابقات حاضر شویم.

وی افزود: بعد از لغو مسابقات حدود ۲ سال فدراسیون اعزامی نداشت و  فقط ملی‌پوشان در  مسابقات بلغارستان شرکت کردند که هزینه آن را نیز کمیته المپیک پرداخت کرد. ای کاش این مسابقات را به چشم یک تورنمنت نگاه می‌کردیم و شرایط حضور همه بچه‌ها فراهم می‌شد. ما چند ماه بعد از المپیک، مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم و قطعاً بسیاری از کشورها با ترکیب جوان حاضر خواهند شد تا استارت المپیک پاریس را از حالا بزنند. قهرمانی آسیا می‌توانست یک رقابت تدارکاتی جدی باشد تا بچه‌ها به شکل مناسبی محک بخورند.

ملی‌پوش سابق تیم ملی تکواندو در خصوص انگیزه‌های تکواندوکارانی که در اردو حضور ندارند، برای حضور در قهرمانی جهان گفت: واقعاً در حال حاضر انگیزه‌ای وجود ندارد. قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و ما با عشق سهمیه را برای کشورمان کسب کردیم، اما از حضور در این مسابقات مهم بازماندیم. از طرفی قرنطینه و شرایط کرونا باعث شده است تمرینات روند عادی نداشته باشد و باشگاه تعطیل باشد.

حیدری در پایان گفت: همه این‌ها باعث شده است اکثر بچه‌ها انگیزه‌ای نداشته باشند. فدراسیون تکواندو باید تدبیری بیاندیشد تا انگیزه و خون تازه‌ای در رگ‌های تکواندوکاران بازگردد. در کشورهای دیگر اکثر بازیکنان مدام در تورنمنت‌ها حضور دارند، اما در ایران تنها ۷، ۸ بازیکن در اردوها هستند و بقیه به حال خود رها شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::