شما اینجا هستید
اخبار برتر » مسابقات تکواندو جام باشگاه های کشور به شیوه جام جهانی برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، دومین دوره مسابقات جام باشگاه های کشور گرامیداشت “شهدای مدافع سلامت” به شیوه جام جهانیطی روزهای ۱۷ و ۱۸ تیرماه به میزبانی خانه تکواندو برگزار می‌شود.

این رقابت ها در گروه مردان و رده سنی بزرگسالان (۱۰ دی ماه ۱۳۸۲ به پایین) پیگیری خواهد شد.

سقف تعداد تیم های شرکت کننده ۸ تیم است و در صورتی که تعداد تیم های متقاضی بیش از سقف تعیین شده باشد، ملاک اولویت به ترتیب با تیم های لیگ برتر و لیگ دسته یک در سال ۱۳۹۹ است.

تیم های که تمایل به حضور در این دوره از مسابقات دارند تا روز دوشنبه – ۷ تیرماه فرصت دارند آمادگی خود را به صورت مکتوب همراه با فیش واریزی به فدراسیون اعلام کنند.

در صورتی که تعداد تیم های شرکت کننده ۶ باشد، رقابت ها به صورت دوره ای (یک دور رفت) برگزار می شود؛ اگر تعداد ۷ تیم و به بالا باشد، مسابقات در دو گروه پیگیری شده و از دو گروه دو تیم به مرحله بعد صعود کرده که به صورت ضربدری و سپس در مرحله نهایی، رده بندی و فینال برگزار خواهد شد. سرگروه از بین ۴ تیم برتر لیگ جام خلیج فارس به ترتیب اولویت تعیین می شود.

رقابت ها طبق آخرین قوانین فدراسیون جهانی برگزار می شود و هر تیم باید متشکل از ۶ تکواندوکار (۴ ورزشکار اصلی و ۲ ورزشکار ذخیره که در صورت نیاز می توانند پس از پایان راند اول نسبت به تعویض یک نفر ورزشکار ذخیره اقدام کنند.) باشد.

مسابقات در تمام مراحل در ۳ راند ۴ دقیقه ای برگزار خواهد شد و در صورت تساوی راند طلایی نیز در ۴ دقیقه پیگیری می شود و مجددا در صورت تساوی در پایان راند چهارم به ترتیب اولویت، تفاضل امتیاز – کام چوم و سپس براساس آیتم های برتر تصممیم گیری می شود.

هر برد ۳ امتیاز است و در صورت تساوی امتیاز دو یا چند تیم طبق قانون بالا عمل خواهد شد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::