شما اینجا هستید
اخبار برتر » مقانلو: کادر فنی بازنگری مجدد روی عملکرد و استراتژی تکواندوکاران داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، بیژن مقانلو درباره عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: به اعضای کادر فنی خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم بتوانند از این تجربه در مسابقات آینده استفاده لازم را داشته باشند. پیشنهاد می‌کنم بازنگری مجدد روی عملکرد و استراتژی بازیکنان داشته باشند تا ان‌شاءالله در المپیک توکیو که خیلی نزدیک است، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم و با یک نتیجه مثبت دل مردم را شاد کنیم.

وی در مورد عملکرد نه چندان خوب نفرات المپیکی کشورمان در قهرمانی آسیا گفت: نظر شخصی من این است که اگر قرار بود بازیکنان المپیکی ما مبارزه کنند، حداقل در تورنمنت بلغارستان حاضر می‌شدند، چون با توجه به نزدیکی به مسابقات المپیک احتمال هر اتفاقی وجود داشت. ما دو المپین داریم و عملاً بازیکن جایگزینی نیز نداریم. با این اوصاف حضور نفرات المپیکی در مسابقات قهرمانی آسیا ریسک بالایی داشت. فکر می‌کردم این دو بازیکن در بلغارستان مبارزه می‌کنند و از تجربیات آن مسابقات در المپیک بهره لازم را خواهند برد، اما حالا در قهرمانی آسیا محک خوردند و امیدوارم از این محک استفاده کنند.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: دنیای امروز دنیای حرفه‌ای است و بسیاری از تیم‌ها با بازیکنان اصلی خود در مسابقات قهرمانی آسیا نیامدند و بازیکنان جوان خود را وارد میدان کردند تا بتوانند پشتوانه‌سازی خوبی داشته باشند. وقتی نگاه می‌کنیم همه به المپیک بعدی فکر می‌کنند و از نیروهای جدیدشان استفاده می‌کنند تا چهار سال آینده حرفی برای گفتن داشته باشند. جالب است که دنیا علاوه بر مهارت‌ها تکنیکی به استراتژی بازی فکر می‌کند.

مقانلو راجع به ناک اوت شدن میرهاشم حسینی و اینکه کادر فنی باید چه برنامه‌ای داشته باشد تا او از شوک این اتفاق بیرون بیاید، تصریح کرد: این اتفاق در یک لحظه می‌افتد و بهترین بازیکنان دنیا شاید روی یک لحظه غفلت دچار این اتفاق شوند. برای میرهاشم مهم است که به توانایی خود شک نداشته باشد و در مدت زمان کوتاه توانمندی و باورهای خود را از دست ندهد تا بتواند از این توانمندی در المپیک استفاده کند.

وی در پاسخ به این سؤال که «پایین آمدن از سکوی جهانی و حضور روی سکوی سوم آسیا بعد از ۱۹ سال برای ما زنگ خطر را به صدا در نیاورده است؟»، گفت: دورادور تکواندو دنیا را بررسی و آنالیز می‌کنم. همیشه گفته‌ام که تمام دنیا به دنبال پر کردن خلا‌ء مهارت‌های فنی و استراتژی بازی هستند. در حال حاضر تکواندو متعلق به یک کشور نیست و هر کشوری که متفاوت نگاه کند می‌تواند موفق باشد و این خیلی مهم است. بارها گفته‌ام که این همه بازیکن و پتانسیل داریم، اما از این موضوع شاید نتوانیم حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم و در آینده این موضوع به ما لطمه می‌زند.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو یادآور شد: باید بتوانیم از حداکثر پتانسیل‌ خود استفاده کنیم. به تمام مربیان ایران پیشنهاد می‌کنم نسبت به تکواندو دنیا خلاقیت بیشتری را به کار ببرند، چرا که ما ایرانی و صاحب سبک هستیم. اگر قرار باشد کپی‌کاری کنیم و از خلاقیت فردی خود استفاده نکنیم شرایط‌مان زیاد جالب نخواهد بود. اگر ما به خیلی از کشورهای دنیا غلبه می‌کردیم به خاطر متفاوت بودن‌مان بود. اگر مربیان ما علاوه بر افزایش علم‌ از خلاقیت‌های فردی بیشتر استفاده کنند و کادر فنی تیم‌های ملی بتواند استراتژی‌های متفاوت در اختیار بازیکنان‌مان که به‌عنوان یک الماس وارد تیم ملی شوند، قرار بدهد تا بتوانیم حرف برای گفتن داشته باشیم، در غیر اینصورت کارمان سخت خواهد بود.

مقانلو درباره حضور بانوان برای اولین بار روی سکوی نایب قهرمانی آسیا خاطر نشان کرد: به کلیه بانوان که برای کسب این سکو تلاش کردند، تبریک می‌گویم، اما باید بدانند تازه شروع کار آنهاست و می‌بایست برای حفظ این عنوان تلاش بیشتری داشته باشند. شرایط مسابقات آسیایی این دوره متفاوت بود و ما بیشترین بهره‌برداری را داشتیم، اما نباید در باد کسب این مقام بخوابیم. این نایب قهرمانی گام خوبی برای خودباوری بانوان است و امیدوارم خیلی بیشتر زحمت بکشند تا در دنیا خبرهای خوب بیشتری از آنها بشنویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::