شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: تکواندوکاران در زمان خوبی شکست خوردند/ الان وقت تخریب نیست

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی کارشناس تکواندو، درباره عملکرد ضعیف تیم ملیدر مسابقات قهرمانی آسیا گفت: تیم ملی در یک سال اخیر به دلیل شرایط کرونایی در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بود و تمرینات هم تا مدت‌ها به شکل انفرادی برگزار می‌شد بنابراین باعث این موضوع باعث خستگی تکواندوکاران شده بود. اما به نظرم این باخت برای تیم ملی یک نعمت است چرا که تلنگر خوبی به بازیکنان و اعضای کادر فنی وارد کرد تا آن‌ها برای حضور در المپیک بیشتر دقت کنند.

وی گفت: به نظرم ملی‌پوشان باید در برخی مسابقات نتیجه را واگذار کنند تا رشد کنند و برای حضور موفق در المپیک بیشتر از همیشه تلاش کنند. به اعتقاد من این شکست را باید به دید مثبت نگاه کنیم و نتایجی که در این مسابقات به دست آمده را به فراموشی بسپاریم. البته که توقع از تکواندو بالاست و همه انتظار دارند این تیم بهتر از همیشه نتیجه بگیرد. ما باید بپذیریم حتی روزگاری کسب مدال برنز آسیایی هم یک آرزو بود و نباید نتایجی که الان توسط ملی‌پوشان ما به دست آمده نادیده گرفته شود. تکواندو ایران در آسیا آقایی می‌کند و بهترین‌ها را در ترکیب خود دارد بنابراین باید بهترین نتیجه را هم کسب کند ولی الان وقت انتقاد از تیم ملی نیست.باید علت حذف تکواندوکارانی مثل سروش احمدی، مهران برخورداری و … به لحاظ فنی بررسی شود و علت شکست آن‌ها ریشه‌یابی شود.

تغییر در کادر فنی به صلاح نیست

کارشناس تکواندو کشورمان تأکید کرد: باخت برای همه ممکن است اتفاق بیفتد، اما باید دیدمان را به این باخت در این مقطع زمانی تغییر دهیم. تغییر در کادر فنی در این شرایط زمانی اصلاً به صلاح نیست و از طرفی تکواندوکاران هم به اسم خود سهمیه المپیک را کسب کردند و جایگزینی برای آن‌ها نیست بنابراین به جای انتقاد و تخریب روحیه تکواندوکاران و سرمربی تیم ملی آن‌ها را برای حضور قدرتمند در المپیک آماده کنیم.

میرهاشم از ضربه‌ای که به سرش خورد تعادلش را از دست داد

کریمی در مورد ناک‌ اوت شدن میرهاشم حسینی در برابر حریف کره‌جنوبی اظهار کرد: باید ببینم چه اتفاقی افتاد که میرهاشم برابر حریف کره‌ای شکست خورد، البته من چندین مرتبه فیلم مبارزه او را دیدم. به نظرم میرهاشم بر اثر ضربه‌ای که به سرش خورد تعادلش را از دست داد و به زمین افتاد و پس از آن هم تعادلش را نتوانست حفظ کند. در این مبارزه میرهاشم جلو بود اما به خاطر غفلت و دست کم گرفتن رقیب‌اش شکست خورد. این اتفاق برای میرهاشم زمان خوبی رقم خورد چرا که او متوجه شد که المپیک حریفان بسیار قدرتمندی دارد و جای هیچ‌گونه اشتباه نیست. او باید از همه اتفاقاتی که رقم خورد درس عبرت بگیرد.

در المپیک ریو اختلافات در تیم باعث ناکامی در کسب مدال شد

کارشناس تکواندو کشورمان خاطرنشان کرد: فدراسیون در این چند سال سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی جوانان انجام داده است و آن‌ها باید بدانند در مسابقات جهانی یا المپیک حریفان به مراتب قدرتمندی پیش‌رو دارند و نباید آن‌ها را دست کم گرفت. تکواندوکاران ایران و سرمربی تیم ملی توانایی شکست رقبای خود را دارند و نباید در این شرایط دست به تخریب آن‌ها بزنیم. تا قبل از المپیک ریو تیم ملی تکواندو کشورمان در هر مسابقه‌ای پیروز میدان می‌شد اما اختلافاتی که در جریان این مسابقات به وجود آمد و درگیری‌هایی که بازیکنان و سرمربی تیم با یکدیگر داشتند در نهایت باعث شد تا تیم ملی به نتیجه نرسد و دستش از کسب مدال کوتاه ماند. ملی‌پوشان ما به لحاظ فنی شرایط خیلی خوبی دارند اما باید از نظر روحی و روانی تقویت شوند. متأسفانه اختلاف در ریو سبب ناکامی تیم شد. در تورنمنت بین‌المللی صوفیه هم اختلاف نظری که به وجود آمد و باعث جدایی بسحاق و ساعی شد در این رقابت‌ها خودش را نشان داد.

بانوان تکواندو به خودباوری رسیدند

کریمی در مورد درخشش بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: خوشبختانه دختران ما به خودباوری و اعتماد به نفس رسیدند و روند صعودی پیش گرفته‌اند. این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری که فدراسیون انجام داده خوب بوده است. بانوان تکواندو از نونهالان نتایج درخشان کسب کردند. امیدوارم که این روند در مسابقات پیش‌رو هم تکرار شود. در حال حاضر من و اکثر جامعه تکواندو از عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات آسیا ناراضی هستیم اما در این برهه زمانی وقت انتقاد نیست، نباید از اختلافات بهره‌برداری کنیم و برای تضعیف تیم از آن استفاده کنیم. تخریب روحیه تیم ملی و سرمربی هیچ سودی برای تکواندو ایران ندارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::