شما اینجا هستید
اخبار برتر » یاری: رقابت های قهرمانی آسیا سطح فنی بالایی داشت

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمدرضا یاری گفت: اگر کره جنوبی که نفرات جوانی را در ترکیب خود قرار داده بود را کنار بگذاریم، سایر کشورهای مدعی آسیا از جمله اردن، ازبکستان، قزاقستان و حتی چین تایپه با بهترین نفرات و با قراردادن تکواندوکاران المپیکی در ترکیب خود به بیروت آمده بودند و همین موضوع باعث شد تا رقابتهای سطح بالایی را شاهد باشیم.

وی در مورد عملکرد تیم عراق در این رقابتها گفت: عراق در ۵ سال فدراسیون تکواندو نداشته و فعالیت‌های این رشته بسیار محدودی داشته است. در واقع این تیم ملی برای اولین بار تشکیل شده و ما با هفت تکواندوکار جوان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به بیروت سفر کردیم. جوانانی که در کنار تجربه پایین، در رنکینگ جهانی جایگاه بالایی نداشتند و همین موضوع باعث شد تا بعد از یکی دو پیروزی با برخورد به تکواندوکاران مطرح باخته و حذف شدند.

سرمربی تیم ملی تکواندو عراق ادامه داد: تمامی تکواندوکاران ما در این رقابتها با شکست برابر فینالیست‌ها از دور مسابقات کنار رفتند. این موضوع در مسابقات آزاد بیروت هم که بعد از رقابتهای قهرمانی آسیا برگزار شد، برای تیم ما مشکل ساز شد. رقابتهایی که در «گرید دو» با حضور قهرمانان آفریقا و اروپا برگزار شد و ما ۵ تکواندوکار دیگر شرکت دادیم. دو بازیکن ما به کره باختند و یکی به ترکیه که طلا گرفت. ولی خدا را شکر در این مسابقات موفق به کسب یک نشان برنز شدیم.

یاری افزود: ان شاالله قصد داریم با تداوم تمرینات و بکارگیری بازیکنان بیشتر اردوها رو ادامه دهیم. باید تکواندوکاران در مسابقات سطح پایین‌تر مثل G1 شرکت کرده وو تجربه کسب کنند.

این کارشناس تکواندو در پایان به نتایج تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هم اشاره کرد و گفت: در بخش بانوان خیلی عالی بودیم و ان شاالله همین روند ادامه داشته باشد. اما در بخش آقایان در روز اول به نظر من در اثر یک اتفاقی که برای قهرمان ارزنده میر هاشم حسینی پیش آمد. معتقدم این اتفاق برای خیلی‌ها از جمله «استیون لوپز» قهرمان نامی آمریکایی هم پیش آمد. همین موضوع کمی روی کار فنی تیم تأثیر گذاشت. ضمن اینکه شاهد بودم که آرمین هادی پور با وجود آسیب قبلی در این مسابقات شرکت کرد که به همراه امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری و سایر نفرات تیم تلاش و انرژی زیادی برای کسب موفقیت از خود گذاشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::