شما اینجا هستید
اخبار برتر » پوررهنما: رسیدن به رکورد ۶ مدال طلای آسیا افتخار بزرگی است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهدی پوررهنما درباره کسب مدال طلا در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا اظهار داشت: این ششمین مدال طلای متوالی‌ام در قهرمانی آسیا بود و از دو منظر بسیار حائز اهمیت بود. ما حدود یک سال و نیم به خاطر کرونا در هیچ رویداد شرکتی نکرده بودیم و مانند کشورهای اروپایی هیچ اردوی مشترکی با کشورهای قدرتمند نداشتیم.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر با توجه به اینکه تنها دو ماه تا زمان رقابت‌های پارالمپیک باقی مانده است، نیاز بود یک میدان مهم را تجربه کنیم. کادر فنی در نظر داشت تا قبل از رقابت‌های پارالمپیک حتماً در  یک میدان حضور داشته باشیم، آمادگی خودمان را محک بزنیم و برای رقبای خود خط و نشان بکشیم.

قهرمانی پاراتکواندو آسیا در مورد سطح مسابقات گفت: به دلیل اینکه مسابقات قاره‌ای پاراتکواندو به صورت آزاد برگزار می‌شود، همه کشورها از همه نقاط دنیا امکان حضور در مسابقات را دارند. اتفاقی که باعث می‌شود سطح مسابقات بالا باشد و مسابقات قاره‌ای خیلی با مسابقات جهانی تفاوتی نداشته باشد. خیلی دوست داشتم دو نفر از حریفانم که به تازگی از کره جنوبی و مکزیک موفق به کسب سهمیه شده بودند، در مسابقات حضور داشتند، اما متأسفانه در رقابت‌ها شرکت نکردند.

پوررهنما راجع به کسب ششمین مدال طلای متوالی خود در قهرمانی آسیا خاطر نشان کرد: به هر حال رسیدن به این مهم افتخار بزرگی است و یک رکورد زیبا محسوب می‌شود که به صورت متوالی بالاترین سطح عملکرد را داشته باشید. سال‌ها پیش یک مربی به من گفت قهرمانی جهان و آسیا سخت است، اما مهمتر از قهرمانی، تکرار آن است. خوشبختانه توانستم این اتفاق را شش بار تکرار کنم، اما خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنم و اعتقاد دارم وقتی از سکو پایین می‌آیید، مسابقه تمام می‌شود و باید از صفر شروع کنید.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به عملکرد خوبش قول مدال طلای پارالمپیک را می‌دهد، گفت: هیچ وقت قول ندادم و هیچ وقت قول مدال نمی‌دهم. از آمادگی بالایی از لحاظ روحی و روانی و جسمانی برخوردار هستم و در مسابقات قهرمانی آسیا یکی از اصلی‌ترین حریفان خود را با اختلاف ۱۵ امتیاز شکست دادم. اتفاقی که نشان می‌دهد از آمادگی خوبی برخوردار هستم. خیلی دلم نسبت به نتیجه خودم و کاروان تکواندو روشن است. ما در تکواندو و پاراتکواندو شش سهمیه گرفتیم و دلم روشن است.

قهرمان پاراتکواندو جهان تصریح کرد: شخصاً به کسب مدال راضی نیستم، چون گرفتن مدال خیلی کار دور از دسترسی نیست و فقط به طلا فکر می‌کنم و برای این مهم تلاش می‌کنم. جای یک درصد ریسک برای خود باقی نگذاشتم و کوچکترین مسائل زندگی را رعایت می‌کنم و به این فکر می‌کنم که در اسلحه من تنها یک گلوله است. گلوله‌ای که پارالمپیک است و شانس مجدد دیگر ندارم و برای بهترین نتیجه تلاش خواهم کرد.

پوررهنما در پایان اظهار داشت: قطعاً فشار روانی مسابقات المپیک و پارالمپیک با مسابقات دیگر متفاوت است. حریفان همان حریفان هستند که در مسابقات آسیایی و پارآسیایی شرکت می‌کنند، اما حساسیت مسابقات و پوشش رسانه‌ای فشار مضاعفی روی بازیکنان و کادر فنی می‌گذارد. من استرسی ندارم و کاری را که باید می‌کردم، انجام دادم و باید از حالا به بعد برای مسابقه تلاش کنیم. به بهترین نتیجه امیدوار هستم و امیدوارم بهترین تیم پارالمپیک باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::