شما اینجا هستید
اخبار برتر » فرهمند: کار بسیار سختی در مسابقات آسیایی انجام دادیم

آتوسا فرهمند پومسه رو و افتخار آفرین تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص حضور در مسابقات قهرمانی آسیا توضیح داد: با گذشت یک سال کرونایی سخت مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ به میزبانی لبنان برگزار شد و بعد از کره توانستم مقام دوم آسیا را کسب کنم البته در این رقابت‌ها داوری و امتیازدهی‌ها با توجه به سیاستی که کره‌ای‌ها دارند مثل همیشه به نفع این کشور بود و نمی‌توانم بگویم بازیکن کره مستحق گردن آویز طلا بوده است.

وی افزود: در بخش تیمی پیر با آقای نظری موفق شدیم از کره پیشی بگیریم و بر سکوی قهرمانی بایستیم و لقب ارزشمند ترین و فنی ترین بازیکن را بدست آوریک.

فرهمند حس خود از کسب عنوان فنی ترین بازیکن را اینطور بیان کرد: حال فوق العاده خوبی است که برای دومین بار لقب بازیکن فنی را کسب کرده‌ام و فکر می‌کنم این حس را خدا برایم خواسته و بابت آن شکرگزار هستم.

وی در خصوص نحوه تمرین با وجود کرونا توضیح داد: اردونشینی این مسابقات کار بسیار سختی بود؛ برای انتخابی از ما تست کرونا گرفتند و در یک ماه تمرینات از خوابگاه خارج نشدیم به هرحال با خانواده و همسر نتوانستیم ارتباط نزدیک داشته باشیم و به لحاظ روحی و روانی در فشار بودیم. برای حضور در فرودگاه، پرواز و مسابقات ۷ بار تست دادیم و روز مسابقه دوباره از ما تست گرفتند تا با سلامت کامل بر شیاپ چانگ حاضر شویم؛ خدا را شکر همه این موارد با کسب نتیجه خوب به پایان رسید.

پومسه رو کشورمان در خصوص عملکردش در مسابقات گفت: با توجه به اینکه یک سال تمرین مناسب نداشتیم کار بسیار سختی در مسابقات آسیایی انجام دادیم اما خدا را شکر نتیجه خوب بود. ما سعی کردیم با آمادگی بالا وارد مسابقه شویم و البته این شرایط برای همه یکسان بود؛ از طرفی مدیریت خوبی از طرف سرمربی تیم ملی فدراسیون صورت گرفت.

فرهمند در پایان در مورد برنامه خود گفت: همچنان با قدرت ادامه خواهم داد؛ مسابقات لیگ و قهرمانی کشور، جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی کره را در پیش داریم که با تمرین و آمادگی بیشتر حضور پیدا خواهیم کرد. از خانواده ام، همسرم، سرمربی تیم ملی که خیلی کمک کردند و مربی خودم که در این یک سال با تمامی شرایط سختی که وجود داشت از من حمایت کردند، سپاسگزارم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::