شما اینجا هستید

اخبار برتر » اسدپور: بازیکنان تشنه حضور در مسابقات آسیایی بودند/ با اتحاد و همدلی نتیجه خوبی رقم زدیم

Rate this post

فاطمه اسدپور سرمربی تیم ملی پومسه بانوان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا گفت: در ششمین دوره از مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی لبنان برگزار شد توانستیم از میان ۱۲ کشور شرکت کننده که کره‌جنوبی، ایران و چین حریفان اصلی بودند بر سکوی دوم رقابت‌ها بایستیم.

وی افزود: کره‌جنوبی با کمیت ۹۵ درصدی در آیتم‌های موجود حضور داشت و ۴ بانوی پومسه‌رو کشورمان در شش آیتم  بخش‌های تیمی دو نفره استاندارد بالا و پایین ۳۰سال، تیمی دونفره ابداعی بالای ۱۸ سال، تیمی سه نفره بانوان زیر ۳۰ سال، انفرادی ۱۸ تا ۳۰سال و انفرادی ۳۱ تا ۴۰ سال به نمایش تکنیک‌هایشان پرداختند.

سرمربی تیم‌ملی پومسه ادامه داد: خدا را شکر با توجه به اینکه پومسه‌روها از قبل در مسابقه حضوری شرکت نکرده بودند، بر خلاف مسابقات آنلاین از نظر آمادگی جسمانی سطح پایینی داشتند ولی با برنامه ریزی و مدیریت کادر خوب فدراسیون، سازمان امور بانوان و ارگان‌های دیگر توانستیم از زمان کوتاه یک ماهه‌ای که در اختیار داشتیم بهترین استفاده را ببریم تا با آرامش بیشتر بهترین تمرین را داشته باشیم.

سرمربی تیم پومسه بانوان در خصوص عملکرد بازیکنان توضیح داد: عملکرد ورزشکاران با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم بسیار خوب بود قطعا جاهایی نقص داشتند ولی بسیاری از مواقع بهتر از تیم قهرمان ظاهر شدند؛ بعد از سه سال این مسابقات به صورت حضوری برگزار شد و من فکر می‌کنم بازیکنان تشنه حضور در این رقابت‌ها بودند؛ در یک ماه بدون آمادگی مطلوب توانستند به سطح خوبی برسند و با اتحاد و همدلی نتیجه خوبی رقم زدیم.

اسدپور در خصوص تمرین با وجود بیماری کرونا گفت: همه امکانات رفاهی و پروتکل‌های بهداشتی برای ما فراهم بود، در بدو ورود به اردو تست ۴ نفر از ۶ بازیکن مثبت شد البته بعد از گذشت یک هفته تست مجددا تکرار شد و این بار بازیکنان مجوز ورود را گرفتند. با وجود زمان کمی که داشتیم پومسه‌روها با انگیزه و تحمل بالا و اعتمادی که به برنام‌ ها داشتند تمرین کردند و توانستند به سطح خوبی از آمادگی برسند.

وی در ادامه از افتخارات کسب شده گفت: ما در این دوره از مسابقات در بخش بانوان تنها یک طلای تیمی دونفره توسط آتوسا فرهمند و حمید نظری داشتیم که توانستند عنوان فنی‌ترین و ارزشمندترین بازیکن را هم کسب کنند، استاد نظری به عنوان بهترین مربی انتخاب شدند و در بخش داوری استاد بهاری یکی از برترین‌ها بود بنابر این می‌توان گفت سبدی پر افتخار از لبنان برای کشورمان ایران به ارمغان آوردیم.

اسدپور در مورد داوری‌ها اظهار داشت: در مجموع داوری خوب بود گاهی نقص‌هایی داشت ولی نسبت به دوره های قبل بهتر بود، مثلا در بانوان زیر ۳۰ سال تیم ما بهتر از کره عمل کرد و در بخش ابداعی برای اولین بار با اختلاف ۴ صدم با کره‌جنوبی قرار گرفت که همیشه این اختلاف به یک نمره می‌رسید.

 

وی در پایان گفت: همیشه سعی کردم بهترین ترکیب را با توجه به شرایط و وضعیت پومسه روها چیدمان کنم و این بارهم از ترکیب رضایت داشتم امیدوارم پومسه روها همه جا و همه وقت بهترین عملکردشان را نشان بدهند. تشکر میکنم از تمام کسانی که در مدال آوری پومسه نقش داشتند و حمایت کردند، انشالله تندرست باشند و مثل همیشه به پومسه کمک کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::