شما اینجا هستید
اخبار برتر » عزیزی: پارالمپیک توکیو آخرین ایستگاه قهرمانی‌ام خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اصغر عزیزی در خصوص کسب مدال طلا در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا اظهار داشت: از سال ۲۰۱۵ و اولین دوره این مسابقات در این رویداد حضور داشتم و خدا را شکر طی این سال‌ها موفق به کسب چهار مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شدم. با توجه به برگزاری مسابقات قاره‌ای رقابت‌های پاراتکواندو به صورت اوپن، بهترین‌های سایر قاره‌ها در مسابقات شرکت می‌کنند و کار را برای موفقیت سخت‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: اتفاقی که باعث  شد مسابقات از لحاظ فنی در سطح بسیار بالا، فشرده و سنگین برگزار شود. خوشحالم در مسابقات  این دوره نیز مانند دوره‌های گذشته توانستم جواب اعتماد کادرفنی را با کسب مدال طلا بدهم و بخشی از زحمات مربیان عزیز تیم ملی را جبران کنم.

قهرمان پاراتکواندو آسیا در خصوص کسب عنوان بهترین بازیکن مسابقات گفت: در این مسابقات توانستم تمامی رقبای خود را با اختلاف شکست بدهم و در پایان به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شوم. قطعاً از کسب این عنوان خوشحال هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم. افتخاری که برای اولین بار نصیب یک بازیکن ایرانی شد و این مسئله خوشحالی‌ام را چند برابر کرد.

عزیزی در خصوص حضور در رقابت‌های پارالمپیک توکیو تاکید کرد: فرصت کوتاهی تا برگزاری رقابت‌های پارالمپیک باقی مانده است و رشته پاراتکواندو برای اولین بار در این رویداد بزرگ حضور خواهد داشت. بسیاری از کشورها در سالیان اخیر روی پاراتکواندو سرمایه‌گذاری کردند و حتی شاهد بودیم در مسابقات قهرمانی آسیا با وجود شرایط خاص کرونا ،کشورهای روسیه و آلمان شرکت کردند.

وی افزود: حضور این کشورها در مسابقات قاره‌های دیگر باعث شده است که کار ما  سخت‌تر شود. این کشورها به راحتی در تمامی رقابت‌های قاره‌ای شرکت می‌کنند، اما ما به دلیل مشکلات مالی و شرایط سخت دریافت روادید در بسیاری از مسابقات قاره‌ای و بین‌المللی شرکت نمی‌کنیم. از رقبای خود در مسابقات پارالمپیک شناخت خوبی دارم و امیدوارم بدون دغدغه در این رویداد حضور و برای موفقیت تلاش کنم.

وی در خصوص شانس موفقیتش در مسابقات پارالمپیک گفت: میدان مسابقه قابل پیش‌بینی نیست و کسب مدال به عوامل زیادی بستگی دارد.در مسابقات احتمال اشتباهات داوری، آسیب دیدگی و فشارهای روحی و روانی وجود دارد، اما تمام تلاش خود را برای موفقیت انجام خواهم داد. امیدوارم با کسب بهترین نتیجه در توکیو دل هموطنان عزیزم را شاد و پرچم کشورمان را برای چندین بار به اهتزاز در بیاورم.

عزیزی با اشاره به تصمیم خود برای خداحافظی از دنیای قهرمانی تصریح کرد: پارالمپیک توکیو آخرین ایستگاه قهرمانی‌ام خواهد بود و بعد از این رویداد از دنیای قهرمانی خداحافظی خواهم کرد.

بهترین پاراتکواندوکار آسیا عنوان کرد: از استاد پیام خانلرخانی و مهدی احمدی سرمربی و مربی تیم ملی پاراتکواندو و مسعود لشگری رئیس انجمن پاراتکواندو تشکر  می‌کنم. این عزیزان در این سال‌ها زحمات زیادی برای من کشیدند و همواره از لحاظ فنی و روحی و روانی به من کمک کردند کردند. همچنین از عباس ریاضی فلاح اسپانسر شخصی‌ام و باشگاه لوازم خانگی کن که در این مدت مرا حمایت کردند نیز تشکر می‌کنم.

عزیزی در پایان گفت: از مسعود خسروی‌وفا رئیس و دکتر تابع دبیرکل کمیته ملی المپیک درخواست می‌کنم شرایط اعزام مهدی احمدی مربی تیم ملی تکواندو که با من هم زبان است را به مسابقات پارالمپیک فراهم کنند. حضور او از لحاظ روحی و روانی خیلی مهم خواهد بود و باعث خواهد شد عملکرد بهتری داشته باشم.

منعب: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::