شما اینجا هستید

اخبار برتر » خداداد: هوگوپوشان روی رقیبان تمرکز کنند تا با آرامش خاطر در المپیک حاضر شوند

Rate this post

بهزاد خداداد قهرمان و نام آور پرافتخار تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تاثیر یکسال به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت: اتفاق پیش آمده نمی‌تواند برای بازیکنی که یک سال گذشته آمادگی بالایی داشته، خوب باشد؛ تمام ورزشکاران دنیا با این مساله مواجه شده‌اند که در مسابقه‌ای حضور پیدا نکنند. هوگوپوشان ایرانی تنها شانس شرکت در قهرمانی آسیا را داشتند و آنطور که باید نتیجه خوبی کسب نکردند؛ امیدوارم آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی بعد از چندین سال بتوانند مدال‌های خوشرنگی از بازی‌های المپیک برای کشورمان ارمغان بیاورند.

وی در خصوص تاثیر آسیب دیدگی آرمین هادی‌پور بر عملکردش توضیح داد: المپیک میدان سختی است و شرایط خاصی دارد، شاید تعداد رقیب ها به نسبت مسابقات جهانی کمتر باشد ولی گلچین شده بازیکنان هستند. آرمین مبارز سخت کوش و با درایتی است و به نظر من می‌تواند مدال خوش رنگی بدست بیاورد، آسیبی که طی ماه‌های گذشته گریبان گیر او شده مقداری بار روانی و جسمی روی او خواهد گذاشت ولی اینطور نیست که این آسیب‌ها بتواند جلوی چندین سال تلاش و هدف او را بگیرد.

قهرمان تکواندو جهان در مورد میرهاشم حسینی گفت: میرهاشم بازیکن خوبی است و حریف‌های سرسختی دارد که همگی جزو اولین‌های دنیا هستند، سابقه حضور در برابر هم را داشته‌اند و نتایج مختلفی بدست آمده است ولی المپیک میدانی نیست که بتوانیم خوشبین به اتفاقات گذشته باشیم و هوگوپوشان باید در آن روز به لحاظ بدنی و روانی سطح بالایی از آمادگی را داشته باشند. به نظر من در این رقابت‌ها آمادگی روانی بسیار تاثیر گذارتر است.

خداداد در ادامه گفت: با توجه به اینکه فریبرز عسکری سابقه مربیگری در المپیک انگلستان سال ۲۰۱۲ را دارد می‌تواند از لحاظ روانی بازیکنان را مسلط به حریفان کند تا نتیجه‌ای خوب برای تکواندو بدست آید، ضمن اینکه بازیکنان ما با غیرت و با تجربه هستند و می‌توانند کاروان کشورمان را با دو مدال خوش‌رنگ خوشحال کنند.

وی در پایان برای بهتر نتیجه گرفتن بازیکنان توصیه کرد: من حدود ۱۵ سال عضو تیم ملی بودم و در مسابقات مختلف مدال‌هایی کسب کردم اما با وجود کسب سهمیه المپیک مجوز حضور در این میدان را ندادند ولی همیشه لحظات قبل از شروع رقابت‌های بزرگ بسیار حیاتی و مهم هستند؛ ب بازیکن باید بتواند به لحاظ روانی شرایط خوبی پیدا کند و اوج تمرینات او روز مسابقه باشد، فکر می‌کنم کادر فنی و برنامه‌ای که دارند نقش پر رنگی در این موضوع دارد؛ هوگوپوشان هم باید روی رقیبان خود تمرکز کنند تا با آرامش خاطر و آمادگی در المپیک حاضر شوند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::