شما اینجا هستید

اخبار برتر » عبدالهی: المپیک گام آخر است، تکواندوکاران تمام تلاش خود را بکنند/ قرعه سخت در المپیک معنایی ندارد

Rate this post

فرزاد عبدالهی قهرمان پر افتخار و کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص تاثیر به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت: به تعویق افتادن رقابت‌ها تاثیر مثبتی در پی نخواهد داشت و بلاتکلیفی ورزشکاران را اذیت می‌کند ولی این شرایط برای تمام دنیا یکسان بوده است؛ متاسفانه در مدت شیوع بیماری کرونا بازیکنان ما در هیچ مسابقه‌ای شرکت نداشته‌اند، باشگاه ها در قرطینه بود و حتی تمرینات را از سر نگرفته‌اند هرچند المپین ها نباید روی این موضوعات تمرکز کنند، المپیک گام آخر است و باید تمام تلاش خود را بکنند و با قدرت جلو بروند.

وی در خصوص تاثیر آسیب دیدگی آرمین هادی پور بر عملکردش توضیح داد: آرمین هوگوپوش با استعداد و سخت کوشی است، زمانی که بازیکن بودم او به تازگی وارد تیم ملی شده بود و برای رسیدن به هدفش بسیار تلاش می‌کرد. مبارزه او را در قهرمانی آسیا دیدم راضی کننده نبود، او با تجربه‌ای که دارد می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد هرچند بخش آسیب او را هم باید در نظر بیگریم. در چند بازی که به تازگی از او دیدم آسیب دیدگی‌اش به چشم نمی‌آمد من به عنوان تکواندوکار فکر می‌کنم تکنیک‌ها و توانایی‌اش را به نمایش نگذاشت. او برای کسب مدال باید فراموش کند که آسیب دیده است و از اشتباهاتش درس بگیرد چرا که لیاقت کسب بهترین سکو را دارد و راه خودش را انتخاب کرده قطعا با دعای مردم و اعتماد ما می‌تواند بهترین نتیجه را بگیرد؛ یادمان نرود محمد باقری معتمد با آسیبی که داشت توانست نقره المپیک را کسب کند.

قهرمان تکواندو جهان در مورد شرایط میرهاشم حسینی گفت: من قبل از مسابقات آسیا گفتم به نفع میرهاشم است که نتیجه را به حریف خود واگذار کند تا به خودش بیاید و حواسش را جمع کند؛ امیدوارم شکست در قهرمانی آسیا پل کسب طلای المپیک او باشد. میرهاشم از ۹ سالگی کنار ما در باشگاه بود و مثل برادر کوچکتر ماست و آرزوی من این است برای کشور و شهر ما افتخار آفرینی کند ولی او هم در این مرحله نباید اشتباه کند ما هیچ فشاری روی بازیکنان برای پیروزی نمی‌آوریم ولی سال‌ها تلاشی که کرده‌اند، حیف است و با لحظه‌ای غفلت حسرت مدال آوری تا مدت‌ها برایشان باقی می‌ماند.

عبدالهی برای تمرکز بیشتر المپین ها توصیه کرد: هوگوپوشان در روزهای پایانی باید به لحاظ روانی و فنی تمرکز بیشتری بر خود داشته باشند؛ شرکت در المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و با عملکرد خوب در این رقابت‌ها می‌توانند نام خود را در ورزش ماندگارتر کنند. ضروری است که تکواندوکاران با روانشناسی درست به آمادگی بالایی برسند و مرحله به مرحله جلو بروند همه نگاه‌ها به المپین‌هاست و ما در کنار آنها هستیم و حمایتشان می کنیم؛ آقای فریبرز عسکری سرمربی تیم با تجربه ای که از حضور در المپیک به عنوان بازیکن و مربی دارند بسیار میتوانند تاثیر گذار باشند.

وی در پایان گفت: کسی که می‌خواهد به المپیک برود قرعه سخت برایش معنا ندارد و حواشی ایجاد شده برای میرهاشم درست نیست همه ما باید با انرژی مثبت و دعاهایمان از ورزشکارانمان حمایت کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::