شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی یکی از شانس های کسب مدال طلا/ نگاه عجیب فدراسیون جهانی به کیمیا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در مطلبی که روی خروجی سایت رسمی فدراسیون جهانی قرار گرفته، اعلام شده که در مجموع ۱۳۱ نفر از بهترین ورزشکاران تکواندو جهان برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ کسب سهمیه کرده با چنین قدرتی در سراسر جهان، انتظار می‌رود شاهد یک المپیک خارق العاده و غیر قابل پیش بینی باشد.

در این مطلب شانس‌های کسب مدال طلا در اوزان مختلف را معرفی کرده که در وزن ۶۸- کیلوگرم، «دای هون لی» از کره جنوبی، «ژائو» از چین و میرهاشم حسینی از کشورمان به عنوان مدعیان این وزن معرفی شده‌اند که در خصوص حسینی نوشته شده: میرهاشم حسینی دیگر تکواندوکار المپیکی است که در سالهای اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. این تکواندوکار سال ۲۰۱۹، یک فصل موفقیت آمیز را پشت سر گذاشت و با کسب دو طلا در رقابتهای گرندپری و طلای یونیورسیاد دانشجویان عملکرد فوق العاده ای از خود برجای گذاشت.

در این مطلب و در سایر اوزان مردان، «جونگ جانگ» از کره و «دلا کولیا» از ایتالیا، در وزن ۸۰- کیلوگرم «ماکسیم خارکماتوف» از روسیه، میلاد بیگی از آذربایجان و «چیک سیسه» از ساحل عاج، در وزن ۸۰+ کیلوگرم، «ولادیسلاو لارین» از روسیه، «کی دون این» از کره جنوبی از شانس‌های کسب مدال طلا نامبرده شده است.

در بخش زنان هم «پانی پاک» از تایلند، «جینگ وو» از چین در وزن ۴۹- کیلوگرم، «جید جونز» از انگلستان و «کیمیا علیزاده» از این پناهندگان، در وزن ۵۷- کیلوگرم، «گباگی» از ساحل عاج و «لارن ویلیامز» از انگلستان در وزن ۶۷- کیلوگرم، «بیانکا والکدن» از انگلستان به همراه «ژنگ شوئیان» از چین امیدهای کسب مدال طلا می‌باشند.

رقابتهای تکواندو در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو طی روزهای دوم تا پنجم مردادماه و در سالن «موکوهاری سومه» شهر چیبا در نزدیکی توکیو برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::