شما اینجا هستید

اخبار برتر » خوش جمال فکری: در المپیک برگ برنده با بازیکنی است که اشتباه کمتری مرتکب شود/ ناهید جسورانه جنگید

Rate this post

سارا خش جمال فکری قهرمان سابق و کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تاثیر یکسال به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت:  طبیعتا وقفه یکساله به ضرر همه ورزشکاران دنیا خواهد بود چرا که هر بازیکنی برنامه تمرینی خودش را دارد ولی شیوع بیماری کرونا مسابقات کسب سهمیه و المپیک را تحت تاثیر قرار داد بازیکنانی که سهمیه داشتند نگران برگزاری یا عدم انجام مسابقات بودند و هوگوپوشان ما که در صدد کسب سهمیه بودند به نوعی دیگر تحت فشار بودند.

وی در خصوص تفاوت میدان المپیک با دیگر میادین گفت: میدان المپیک بسیار بزرگ است ولی رقبا همان قبلی ها هستند؛ تفاوت اصلی در ذهنیت مبارزان و حساسیت رقابت‌ها است و از طرفی ممکن است بازیکنان در مسابقات درون قاره‌ای اشتباهاتی داشته باشند و بازی را از دست بدهند ولی در المپیک تلاش بر این است که حداقل خطا را داشته باشند یا آن را به صفر برسانند. در این میدان رقبا کارهای خارق العاده انجام نمی‌دهند و جنبه برجسته و برگ برنده در آن اشتباه روانی یا تکنیکی نداشتن است.

قهرمان پر افتخار کشورمان در خصوص شرایط ناهید کیانی توضیح داد: در آخرین مبارزه ای که از ناهید دیدم بازی‌های کسب سهمیه بود که به نظرم بسیار جسور و قلدر جنگید که از این ویژگی او خوشم آمد و چیزی که در ذهنم مانده اجرای مشت‌های خیلی خوبی بود که باعث برد او شد.

وی در پایان برای بهتر نتیجه گرفتن بازیکنان توصیه کرد: المپیک مانند همه رقابت‌های دیگر برد و باخت دارد؛ تکنیک و تاکتیک‌ها همان قبلی‌ها هستند اما برگ برنده با بازیکنی است که اشتباه کمتری مرتکب شود. در این زمان کمی که باقی مانده فقط باید سلامت خود را حفظ کنند تا آسیب نبینند و در روز بازی آمادگی روحی، تلاش برای در نظر گرفتن حریف و اجرای به موقع ضربات داشته باشند و تحت فشار روانی محیط اطراف قرار نگیرند تا موفق باشند؛ البته همه اینها در کلام ساده به نظر می رسد ولی عمل به آن دشوار است و امیدوارم بتوانند به آن عمل کنند.

 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::