شما اینجا هستید

اخبار برتر » میرهاشم مرد روزهای سخت تکواندو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم ملی تکواندو سه نماینده در بازی‌های المپیک توکیو دارد. دو نفر در بخش مردان آرمین هادی‌پور در ۵۸+ کیلوگرم و میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم به همراه ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم بخش بانوان سه سهمیه تکواندو را تشکیل می‌دهند.

میرهاشم حسینی یکی از چهر‌ه‌های پرامید تکواندو ایران است که همه منتظر مدالی خوشرنگ از او هستند؛  هرچند که این چهره پرامید در این روزهای اخیر با مشکلات زیادی روبرو شده است. تمام این مشکلات هم از مسابقات قهرمانی آسیا در لبنان شروع شد. جائی که او بعد از مدت‌ها دوری به روی شیاپ چانگ رفت تا در یک مسابقه نسبتا مهم هم خودش را محک بزند و هم این‌که با حضور در این تورنمنت بتواند امتیازات لازم را کسب کند تا در قرعه کشی المپیک شرایط بهتری را داشته باشد اما باخت بد موقع او مقابل تکواندوکار کره‌ای شرایط او را به هم ریخت. میرهاشم با این نتیجه جایگاهش در رنکینگ را از دست می‌داد و به همین دلیل هم کادرفنی و خود میرهاشم تصمیم گرفتند در تورنمنت بین‌المللی لبنان حضور داشته باشند. تورنمنتی که با کسب ۲۰ امتیاز در آن شرایط در رنکینگ تغییر می‌کرد و میرهاشم تا فینال به دای هون لی که اصلی‌ترین رقیب او بود برخورد نمی‌کرد اما به یکباره فدراسیون جهانی این شرایط را به هم زد تا در کمتر از یک ماه مانده تا المپیک شرایط برای میرهاشم به هم بریزد.

فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرده میرهاشم حسینی در مسابقات قهرمانی آسیا ضربه به سرش خورده بود و به همین دلیل حق نداشته یک ماه در مسابقات رسمی شرکت کند و به همین دلیل ۲۰ امتیاز حضورش در تورنمنت لبنان به حسابش واریز نمی‌شود.

او با این قرعه کشی احتمالی که انجام شده باید در دور نخست به مصاف یو جن هوانگ از چین تایپه برود که نفر هشتم رنکینگ المپیکی فرداسیون جهانی بود و بعد در مرحله بعدی برای رسیدن به نیمه نهایی باید با دای هون لی کره‌ای، اصلی‌ترین رقیبش در این بازی‌ها که رنک یک جهان است، مسابقه بدهد.

این قرعه کمی کار را برای میرهاشم کمی سخت کرد اما نباید هم از این دلاور میانه‌ای ناامید بود چراکه او در مصاحبه اخیر خود گفته من باید کابوس حریفانم باشم نه آنها! او نشان داده که مرد روزهای سخت است و پیش از این هم لی را شکست داده و چرا این اتفاق در توکیو رخ ندهد؟ به طور حتم لی با نقره و برنز المپیک و سه طلای قهرمانی جهان ورزشکار فوق‌العاده خوبی است و قبل از این هم چند تن از قهرمانان تکواندوی ایران را شکست داده اما تنها کسی که مقابل او قد علم کرده همین میرهاشم حسینی بوده و چرا این بار نتواند این کار مهم را انجام بدهد؟

فقط کافی است میرهاشم همان میرهاشم گرندپری ایتالیا در سال ۲۰۱۹ باشد. میرهاشم در آن مسابقات خیلی از نامداران دنیا را برد و همان اراده و انگیزه برای درخشش در توکیو کافی به نظر می‌آید. اگر چه واقعا المپیک را نمی‌شود با گرندپری قیاس کرد اما او در ایتالیا؛ شوای ژآئو چینی قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، دارنده ۲ طلا و برنز قهرمانی جهانی، برنز قهرمانی آسیا، ۲ نقره و برنز گرندپری و نقره گرنداسلم و دای هون لی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، نقره جهانی ۲۰۱۹ شکست داد و قهرمان گرندپری شد. حالا در توکیو او هم اگر با این قرعه روبرو شود می‌تواند همین کار را انجام بدهد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::