شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاسایی: ناهید می‌داند برای موفقیت در میدان المپیک باید ذهن پیروز داشته باشد

Rate this post

آزاده یاسایی مربی پیشین تیم ملی بانوان و کارشناس تکواندو در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص یکسال به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت: قرار بر این بوده است که بازیکنان سال گذشته به اوج آمادگی روحی و جسمی برسند و آنچه مسلم است شیوع بیماری کرونا و تعویق یکساله مسابقات، المپین‌ها را در تمام دنیا تحت تاثیر گذاشته است مثبت یا منفی بودن این اتفاق در میدان المپیک مشخص خواهد شد چرا که ورزشکارانی هم بوده اند که در سال ۲۰۲۱ نسبت به ۲۰۲۲ توانسته اند به حد مطلوب تری به لحاظ جسمی و روحی رسیده باشند و تاثیرش به شرایط شخص ورزشکار بستگی دارد.

یاسایی در خصوص شرایط ناهید کیانی توضیح داد: بانوی المپین ما توانمند و پرتلاش است در مسابقات کسب سهمیه قاره آسیا دیدیم چگونه بار فنی خود را به رخ رقیبان کشید و با صرف کردن فعل خواستن اولین گام را در راه رسیدن به مدال المپیک بر داشت.  او بسیار باهوش است و می‌داند این میدان محل رویارویی بهترین‌های دنیاست، برای هر بازی باید استراتژی خاصی داشته باشد تا بتواند گام به گام مسیر کسب مدال را طی کند.

وی افزود: ناهید می‌داند برای موفقیت در میدان المپیک باید ذهن پیروز داشته باشد و روی نقاط مثبتش تمرکز کند چراکه توجه به توانمندی حریف فقط باعث کاهش عملکردش می‌شود، بنابراین باید هر آنچه این سال‌ها در تمرینات، مسابقات، روزهای تلخ و شیرین، شکست ها، موفقیت ها، حسرت ها و … بدست آورده توشه راه خود کند و به آنچه شایسته اوست دست یابد زیرا ناهید پتانسیل کسب خوشرنگ ترین گردن آویز را دارد و ثابت کرده در میادین سخت بیشتر از آنچه در توان دارد انجام می‌دهد، امیدوارم سوم مرداد روز فراموش نکردنی برای او و همه ما باشد.

کارشناس تکواندو کشورمان پیش بینی خود برای تکواندو در المپیک را چنین بیان کرد: پیروزی و شکست درثانیه‌ای رقم می‌خورد و پیش بینی نمی‌شود کرد چراکه در ادوار گذشته اتفاقات عجیب و غیرقابل پیش بینی زیادی روی داده و این المپیک هم مستثنی نیست.

وی در پایان گفت: برای دو المپین بخش آقایان آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم دعای خیر همه حامیان تکواندو بدرقه راه آنها باشد؛ همچنین امیدوارم تیم میکس ایران در المپیک آزمایشی به بهترین نتیجه دست یابند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::