شما اینجا هستید

اخبار برتر » عزیزی: هر مبارزه در پارالمپیک برای من یک فینال است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اصغر عزیزی اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون و کادر فنی نهایت تلاش را خواهند داشت تا با فراهم کردن شرایط، ورزشکاران به شرایط آرمانی برسند. برنامه‌هایی که اکنون در اردوی تیم ملی تکواندو اجرا و «پیام خانلرخانی» سرمربی تیم بر آن نظارت دارد. این مهم موجب شده تا عزم من و ۲ پارالمپین دیگر این رشته برای موفقیت در پارالمپیک جزم شود.

نفر دوم رنکینگ جهانی وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم ادامه داد: این نخستین دوره حضور تکواندو در بازی‌های پارالمپیک است. من در وزن خود اکنون در جایگاه دوم قرار دارم و این کار را برایم راحت کرده چون ممکن است در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شوم. البته برای مبارزه آماده هستم و تا کنون نیز تمام حریفانی که در این وزن هستند شکست دادم.

عزیزی با اشاره به مهمترین حریفان خود در توکیو نیز گفت: در پارالمپیک حریف آسان وجود ندارد بلکه توکیو آوردگاهی برای حضور بهترین‌ها است. من هیچ حریفی را آسان نمی‌بینم بلکه به هر مسابقه به چشم یک فینال نگاه می‌کنم. شکست برابر هر رقیبی به معنای از دست رفتن مدال طلا است و این شکست تفاوتی ندارد که در چه مرحله‌ای باشد. البته حریف اصلی من از روسیه است که در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به شکست او شدم.

پارالمپین رشته تکواندو خاطر نشان کرد: پیش‌بینی کار راحتی نیست بلکه موفقیت در طول مسابقات به شرایط مختلفی بستگی دارد که ممکن است در برخی از مواقع سد راه موفقیت یک ورزشکار باشد. اما من برای کسب بهترین مدال خواهم رفت و تلاش می‌کنم تا بر سکوی نخست قرار گیرم. کسب مدال  پارالمپیک بالاترین افتخار ورزشی است و به راحتی آن را از دست نخواهم داد.

وی در پایان با اشاره به اقدامات کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: این کمیته اقدامات زیادی انجام داده و دغدغه‌های ورزشکاران را تا حدودی برطرف کرده است. من در لیست اعزام در بین ورزشکاران شانس مدال نقره قرار دارم.

اصغر عزیزی، مهدی پوررهنما و رایحه شهاب ۳ تکواندوکار اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک ژاپن هستند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::