شما اینجا هستید

اخبار برتر »   مستعان: بازیکنی موفق است که اشتباه کمتر و ذهن آماده تری داشته باشد

Rate this post

هادی مستعان بازیکن اسبق تیم‌ملی و کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تاثیر یکسال به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت: وقفه ایجاد شده در برگزاری رقابت‌ها برای همه دنیا به صورت برابر اتفاق افتاد فقط تفاوتی که وجود دارد کشورهای دیگر جلوتر از ورزشکاران ما مسابقات خود را آغاز کردند و به رقابت پرداختند و بعد از شیوع بیماری کرونا اولین میدانی که هوگوپوشان ما دیدند قهرمانی آسیا بود، من در کنار المپین‌ها بودم و تشنگی آنها را برای حضور در شیاپ چانگ و مبارزه دیدم.

وی در خصوص تاثیر آسیب دیدگی آرمین هادی‌پور بر عملکردش توضیح داد: آرمین بازیکن باغیرت و با انگیزه‌ای است که از نزدیک در مسابقات دیده‌ام چگونه فعل خواستن را صرف می‌کند؛ با او صحبت که می‌کردم متوجه شدم آسیب دیدگی او را اذیت می‌کند ولی برای خود چاره اندیشیده و خیلی خوب بود که در قهرمانی آسیا حضور پیدا کرد با توجه به دوری از میدان مسابقه توانست آزمون و خطایی بکند و خوب عمل کرد  به نظر من آسیب دیدگی مانع راه او نبود ولی باید توجه داشته باشد که لحظه‌ای ذهنش معطوف به آسیب نشود.

کارشناس تکواندو کشورمان در مورد میرهاشم حسینی گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا با یک اتفاق کوچک نتیجه ناگواری پیش آمد ولی خداراشکر توانست با حضور در میدان مسابقه بعدی انگیزه دوباره‌ای بدست آورد؛ باید توجه داشته باشیم بین کورس مسابقات و اوج آمادگی او یکسال فاصله افتاده است. میرهاشم بازیکن با هوش و تکنیکی است که معمولا نسبت به بازیکنانی که ذاتی عمل می‌کنند، حساس تر هستند ولی مطمئنم اگر در مسابقات قهرمانی آسیا آن اتفاق نمی‌افتاد می‌توانست گردن آویز طلا کسب کند. میرهاشم شرایط خوبی دارد و با شناختی که از او داریم بسیار غیرتی است و همه ما توقع کسب مدال از او داریم ضمن اینکه المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و المپین‌ها در اینجا باید بهترین عملکرد خودشان را داشته باشند.

وی در پایان برای بهتر نتیجه گرفتن بازیکنان توصیه کرد: اگر از لحاظ ذهنی آمادگی کافی وجود داشته باشد شکست اتفاق نمیفتد و بدن به هماهنگی لازم برای بروز بهترین عملکرد می رسد بنابراین باید آرامش خود را حفظ کنند و تمرکز کافی داشته باشند. با شناختی که از استاد عسکری دارم به لحاظ روانی با بازیکنان خیلی خوب کار می‌کنند و همین قضیه باعث می‌شود به رویداد المپیک بسیار خوش بین باشم چراکه همه المپین ها در روز مسابقه در بهترین شرایط خودشان هستند بنابراین بازیکنی موفق است که اشتباه کمتر و ذهن آماده‌تری داشته باشد. امیدوارم لطمه‌ای که دفعه قبل به ما وارد شد این بار جبران شود و پرچم کشورمان به اهتزاز درآید.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::