شما اینجا هستید

اخبار برتر » ایمان زاده: المپین ها باید عملکردی به بزرگی میدان المپیک داشته باشند

Rate this post

رضا ایمان زاده کارشناس کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تاثیر یکسال به تعویق افتادن بازی‌های المپیک گفت: کرونا اتفاق جهانی بود که گریبان گیر تمام قسمت های زندگی از جمله ورزش شد، موضوع زمان بندی تمرینات برای مربیان اهمیت ویژه ای دارد با توجه به عقب افتادن المپیک برنامه ریزی ها به مشکل برخورد و همین موضوع برای کادر فنی و بازیکنان خوشایند نبود چرا که آسیب دیدگی آرمین هادی پور در این زمان و به دلیل انفرادی تمرین کردن او پیش آمد.

ایمان زاده افزود: تعویق در برگزاری مسابقات ناخوشایند است و از طرفی این شرایط برای همه ورزشکاران یکسان بوده البته بعضی کشورها توانسته‌اند به تازگی کسب سهمیه قاره ای کنند مثل ناهید کیانی؛ با توجه به توانمندی بازیکنان تیم ملی اعزامی امیدوارم با همه این شرایط خودشان را وفق دهند و بهترین دستاورد را برای کشورمان داشته باشند.

وی در خصوص تاثیر آسیب دیدگی آرمین هادی پور بر عملکردش توضیح داد: هر دو المپین جزو بازیکنان اصلی تیم دانشگاه آزاد بودند و از آنها شناخت خوبی دارم؛ آرمین بسیار سخت کوش است و به کم قانع نیست و شرایط پیش آمده باعث نمی شود از تلاش و جنگیدن دست بردارد، همه تکنیک و نیروی فنی خود را به کار خواهد گرفت و خداراشکر همان طور که از کادر فنی پیگیر شدم متوجه شدم آمادگی خوبی دارد؛ حضور در قهرمانی آسیا هم انگیزه او را چند برابر کرده است و امیدوارم کوشش او دستاورد خوبی داشته باشد.

ایمان زاده در مورد شرایط میرهاشم حسینی گفت: میرهاشم در اوج جوانی است و اراده قوی برای کسب مدال دارد همانطور که نشان داده در میادین بزرگ توانسته بهترین عنوان ها را کسب کند و فعل خواستن را صرف کرده است بنابراین در میدان المپیک با وجود تمام تفاوت هایش با دیگر میادین، باز هم توانمندی آن را دارد که شگفتی ساز شود. اتفاقی که در مسابقات قهرمانی آسیا برای ایشان افتاد را به فال نیک می‌گیرم و زمینه پیروزی در میدان المپیک می دانم.

وی در پایان برای بهتر نتیجه گرفتن بازیکنان توصیه کرد: بازیکنان ما باید بتوانند توانمندی های ذهنی و روانی خود را بالا ببرند و روز مسابقه آنها را به کار گیرند؛ بازیکنان باید با کادر فنی یک روح در دو بدن بشوند و به هماهنگی لازم برسند و گام به گام پیش بروند. مسابقات در دو روز انجام می شود و همه باید انسجام تیمی  خود را حفظ بکنند و نقاط قوت خود را به کار بگیرند و این درک هم داشته باشند که باید عملکردی به بزرگی میدان المپیک داشته باشند.

 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::