شما اینجا هستید

اخبار برتر » تکواندوکاران کشورمان حریفان خود در المپیک توکیو را شناختند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مراسم قرعه‌کشی و جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو با حضور نمایندگان ۶۱ کشور برگزار شد.

این جلسه با حضور رییس فدراسیون جهانی تکواندو، ناظر فنی فدراسیون جهانی، رییس کمیته داوران و مسئول برگزاری این رقابت‌ها پیگیری و در خصوص موارد لازم مواردی مطرح گردید.

سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، فریبرز عسکری و مهرو کمرانی سرمربیان تیم‌های ملی تکواندو مردان و زنان کشورمان در این جلسه حضور داشتند.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم و ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم نمایندگان تکواندو ایران در سی‌و‌دومین دوره بازی‌های المپیک هستند.

رقابت‌های تکواندو از روز شنبه – ۲ مردادماه و از ساعت ۵:۳۰ به وقت تهران در سالن “ماکوهاری مسه” توکیو آغاز و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

قرعه‌کشی رقابت‌ها در جلسه امروز انجام و حریفان هوگوپوشان کشورمان در این دوره از مسابقات مشخص شدند.

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، روز نخست (شنبه – ۲ مردادماه) رقابت های اوزان ۵۸- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که در این روز آرمین هادی پور نماینده تکواندو کشورمان است.

براساس قرعه‌کشی انجام شده آرمین هادی‌پور نماینده وزن اول (۵۸- کیلوگرم) تکواندو ایران در این رقابت‌ها طبق رنکینگ المپیکی در جایگاه سوم جدول قرار گرفته است که در اولین دیدار با “جفرسون اوچا” از کلمبیا مبارزه می‌کند، این هوگوپوش از طریق مسابقات قاره‌ای جواز شرکت در المپیک توکیو را بدست آورده است و مدال نقره قهرمانی آمریکا و پنج نقره و برنز تورنمنت‌های مختلف را در کارنامه دارد. آرمین در ادامه و در صورت برتری به مصاف برنده دیدار آرژانتین و ایرلند می‌رود.

در روز دوم (یکشنبه – ۳ مردادماه) این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان پیگیری خواهد شد که میرهاشم حسینی و ناهید کیانی نمایندگان تکواندو کشورمان هستند.

میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن دوم (۶۸- کیلوگرم) براساس رنک المپیکی خود در جایگاه هشتم جدول مبارزات قرار گرفته است که ابتدا با “یو جن هوآنگ” نماینده چین تایپه مبارزه می‌کند؛ وی از طریق مسابقات انتخابی قاره‌ای جواز حضور در این رقابت‌ها را بدست آورده و تاکنون موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی جهان، نایب قهرمانی بازی‌های آسیایی، طلا و برنز قهرمانی آسیایی و … شده است. میرهاشم در صورتیکه به برتر برسد باید با برنده دیدار کره‌جنوبی، مالی و ازبکستان مبارزه کند.

ناهید کیانی تکواندوکار وزن دوم (۵۷- کیلوگرم) بانوان نیز براساس رنکینگ المپیکی جایگاه هفدهم جدول رقابت‌ها را به خود اختصاص داده که در اولین دیدار با “کیمیا علیزاده” تکواندوکار پناهنده که از طریق وایلدکارت جواز حضور در توکیو را گرفته است مبارزه خواهد کرد و در صورت برتری به مصاف “جید جونز” از انگلیس می‌رود؛ این تکواندوکار از قهرمانان پرآوازه این کشور است که دو طلای المپیک، طلا، نقره و برنز قهرمانی جهان، سه طلا، یک نقره و یک برنزقهرمانی اروپا و … را در کارنامه دارد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::