شما اینجا هستید

تیم ملی » زوار: یک المپین باید ذهنیت المپیکی داشته باشد

Rate this post

محمدرضا زوار سرمربی تیم ملی نوجوانان وکارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص تاثیر یکسال به تعویق افتادن بازیهای المپیک گفت: میدان المپیک با هیچ رویداد و مسابقه‌ای قابل مقایسه نیست، یک المپین باید ذهنیت المپیکی داشته باشد، آرامش و درگیرشدن با نام و عناوین رقبا می‌تواند بعنوان یک آفت بزرگ بر روی عملکرد ورزشکار تآثیر منفی بگذارد. در بازی های قبلی نیز شاهد بودیم افرادی که قبل از المپیک ریو در حالی که کارشناسان حوزه رزمی، هیچ شانسی برای  آنان قائل نبودند ولی با آمادگی کامل و بدور از بزرگ نمایی حریفان، مدال‌های ارزشمندی را کسب نمودند. تاکید می کنم آرامش ذهنی، روحی و روانی فاکتور مهمی برای موفقیت در این رویداد بزرگ خواهد بود.

وی در خصوص تاثیر آسیب دیدگی آرمین هادی پور بر عملکردش توضیح داد: طبق اعلام سرمربی تیم ملی تکواندو جناب آقای استاد عسگری و تیم پزشکی مربوطه، زانوی آرمین در شرایط نامطلوبی قرار داشت تا آنجا که بنده اطلاع دارم با تمرینات تخصصی در نظرگرفته شده در دو بعد فنی و امادگی جسمانی (بدنسازی)، همچنین تلاش ستودنی این ورزشکار ملی و افتخار آفرین شرایط ایشان در حال حاضر بسیار مساعدتر شده و امیدوارم آرمین عزیز مثل همیشه توانمندی بالای خودش را با کسب مدال خوشرنگ در المپیک توکیو به نمایش بگذارد.

کارشناس تکواندو کشورمان در مورد میرهاشم حسینی گفت: همانگونه که همه عزیزان اطلاع دارند میرهاشم حسینی با طی نمودن مسیر پر پیج و خم کسب سهمیه همچنین مشکلاتی که در مسابقات جهانی منچستر انگلیس برای ایشان بوجود آوردند، توانست با کسب مدال طلای گرندپری و امتیازات لازم موفق شود خودش را به عنوان یک تکواندوکار صاحب سبک و فنی به دنیا معرفی کند حالا همه رقبا او را یک حریف قدرتمند، صاحب نام و مدعی اصلی قهرمانی وزن ۶۸- کیلوگرم المپیک توکیو می دانند.

وی در پایان گفت: از همه ملت بزرگ ایران درخواست می کنم فرزندان خودشان و نمایندگان مردم عزیز ایران را از دعای خیر و انرژی مثبت خود بهره مند سازند تا پرچم مقدس، خوشرنگ و مزین به نشان الله کشورمان در آوردگاه المپیک به اهتزاز درآید. همچنین خداقوت و خسته نباشید عرض میکنم به کادر فنی خصوصا سرمربی فهیم و با دانش تیم ملی تکواندو ایران جناب آقای عسگری همچنین دستیار ایشان استاد وحید عبدللهی و همه کسانی که در راه آماده سازی این تیم از جمله فدراسیون بزرگ تکواندو زحمت کشیدند تشکر و قدردانی نموده و آرزوی کسب خوش رنگترین مدال‌ها را برای کاروان اعزامی ایران در شرایط خاص و ویژه دوران بیماری منحوس کرونا المپبک۲۰۲۱ توکیو را دارم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::