شما اینجا هستید
اخبار برتر » خداحافظی اسطوره تکواندوی کره جنوبی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، دائی هون لی اسطوره تکواندوی کره جنوبی که روز یکشنبه در رقابت‌های تکواندوی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در دیدار رده‌بندی مغلوب ژائو شوایی از چین شد، به صورت رسمی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

این تکواندوکار ۲۹ ساله در دوران قهرمانی خود موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در رقابت‌های المپیک، سه مدال طلا و یک مدال برنز در مسابقات جهانی تکواندو، سه مدال طلای بازی‌های آسیایی و دو مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا شد، اما با ناکامی در المپیک توکیو در حسرت مدال طلای المپیک باقی ماند.

دائی هون لی با کسب ۱۳ مدال طلا، سه نقره و دو برنز با فاصله از رقبای خود در بخش مردان و زنان، پرافتخارترین تکواندوکار در مسابقات گرندپری است.

وی پس از شکست در دیدار رده‌بندی المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل شائو ژیای از چین گفت: کارنامه‌ام با شکست در دیدار رده‌بندی المپیک توکیو به پایان رسید. قصد داشتم نمایش بهتری برای هوادارانم داشته باشم.

دائی هون لی که در مسابقات المپیک توکیو ابتدا مقابل اولگبک رشیتوف از ازبکستان مغلوب شد و در ادامه در جدول شانس مجدد با شکست تکواندوکارانی از مالی و میرهاشم حسینی از ایران به دیدار رده‌بندی رسیده بود، گفت: برای رسیدن به مدال برنز خیلی سخت جنگیدم، اما نتوانستم مدالی را به خانه ببرم و این خُردکننده است. نمی‌خواستم شیاپ‌چانگ را ترک کنم، چون می‌دانستم این آخرین مبارزه دوران قهرمانی من است.

وی درباره خداحافظی خود گفت: احساس کردم تلاش من برای آمده شدن جهت حضور در یک المپیک دیگر خیلی سخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتم فضایی را برای ورزشکاران جوان‌تر ایجاد کنم تا آنها در وزن ۶۸- کیلوگرم کره جنوبی شرکت کنند.

دائی هون لی در دوران قهرمانی خود با رضا نادریان، محمد کاظمی، ابوالفضل یعقوبی، بهنام اسبقی، امیرمحمد بخشی، سروش احمدی و میرهاشم حسینی نمایندگان تکواندوی ایران در رقابت‌های رسمی مختلف پیکار کرد و موفق به کسب ۱۴ پیروزی و تحمل یک شکست شد.

میرهاشم حسینی تنها نماینده تکواندوی ایران بود که در فینال گرندپری رم با شکست این نابغه کره‌ای به مدال طلا دست پیدا کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::