شما اینجا هستید
اخبار برتر » کریمی:خانواده تکواندو همدل نیست/ برای موفقیت باید شجاعت تغییر را داشته باشیم

مرتضی کریمی سرمربی سابق تیم ملی وکارشناس تکواندو کشورمان در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص حضور در جلسه هم اندیشی فدراسیون گفت: افراد حاضر در این جلسه از قهرمانان و مدال آوران تکواندو بودند و این فرصت را پیدا کردیم تا نقطه نظرات در مورد عملکرد فدراسیون و تیم ملی را با یکدیگر در میان بگذاریم. بدون شک این کار بسیار خوبی است اما  باید ببینیم آیا به مرحله اجرا می‌رسد؟ وگرنه اگر فقط صحبت کنیم مشکلات حل نخواهند شد.

کریمی افزود: یکی از مباحث مطرح شده عوض کردن تفکر و شجاعت ایجاد تغییر بود که آقای پولادگر با دید باز همگی را یادداشت کردند و سعی می‌کنند آنها را به مرحله اجرا برسانند اگر برنامه‌های ما تحقق یابد یعنی جلسه مفید بوده در غیر این صورت راهی پیش نبرده‌ایم.

وی در مورد نیاز تکواندو به پشتیبانی سخت افزاری یا فنی توضیح داد: ما از تکواندو دنیا عقب افتاده‌ایم و درصد بالای مربیان به علم روز تکواندو آگاهی ندارند و با سیستم قدیمی پیش می‌روند؛ بنابراین لازم است با برگزاری کلاس‌های کوچینگ با حضور مربیان و قهرمانان کارکشته تحت تعلیم قرار بگیرند وگرنه جوان‌های با استعدادی داریم که آنها را به دو دلیل از دست می‌دهیم، اول اینکه استان های قهرمان پروری داشتیم که دیگر انگیزه ای ندارند و مربیان سازنده‌ای که کناره گرفته‌اند.

سرمربی اسبق تیم‌ملی تکواندو گفت: همچنین در رده نونهالان و نوجوانان پتانسیل‌های خوبی داشته‌ایم که نتوانستیم به بخش جوانان انتقال دهیم باید روی این بازیکنان سرمایه گذاری کنیم تا نیروی پشتیبان را از دست ندهیم، آرمین هادی پور ۶ماه پیش آسیب دیده بود اگر ما نیروی حمایتی قدرتمندی داشتیم می‌توانستیم مبارزی دیگر را جایگزین کنیم.

کریمی مهمترین مشکل تکواندو را اینگونه بیان کرد: خانواده تکواندو همدل نیست، بسیاری از بازیکنان و مربیان انتقادکنندگان خوبی نیستند و اصولا سهم طلب هستند همین موضوع باعث عدم اتحاد بین خانواده تکواندو شده است اگر  همگی با هم همفکری کنند می‌توانیم از مشکل رهایی پیدا کنیم. متحد شدن، سرمایه گذاری زیر بنایی، پرورش مربیان و میدان دادن به ورزشکاران جوان از نکاتی است که برای برطرف کردن ضعف‌های تکواندو مهم است. باید توجه داشت در برنامه ریزی برای پشتیبانی تیم ملی بسیار ضعیف هستیم در حال حاضر المپیک تمام شده است و در رنکینگ هیچ نفری نداریم و دوباره باید از صفر شروع کنیم.

کارشناس تکواندو کشورمان در خصوص تغییر یا تقویت کادر فنی گفت: شاید من از نفراتی باشم که برای هدایت تیم ملی انتخاب می شود بنابراین نظری ندارم ولی ما باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم، همچنین با اصول فنی جلو برویم در این صورت هر کسی روی کار بیاید تکواندو مسیر خودش را پیدا می‌کند. این که نفرات جا به جا شوند ولی تفکر تغییر نکند بی فایده خواهد بود. برای موفقیت باید شجاعت تغییر بازیکن، کادر فنی و تفکر داشته باشیم چرا که جوانان قدرتمندی داریم. سال ۹۲ به جای  آقای عسکری روی کار آمدم این ریسک را پذیرفتم و بازیکنان بزرگی را کنار گذاشتم همان سال نتیجه خوبی کسب شد و تیم جوانی به مسابقات بردم که این حرکت یک سال بعد به قهرمانی جهان انجامید.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::