شما اینجا هستید
اخبار برتر » استفاده از تمام ظرفیت‌ها و همدلی خانواده تکواندو، تنها راه نجات

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، بعد از نتایج ضعیف تیم ملی تکواندو انتقادات از عملکرد کادر فنی تیم ملی و مدیریت فدراسیون شدت یافت. تعدادی از قهرمانان و پیشکسوتان تکواندو اعتقاد داشتند که نتایج کسب شده در شان این ورزش نبود. این انتقادات به حدی افزایش پیدا کرد که در برخی موارد باعث شد تا برخی از این پیشکسوتان رو در روی هم قرار بگیرند که به نظر شایسته این رشته نبود.

به هر حال تکواندوی ایران در توکیو شکست خورده بود و باید برای سال‌های بعد تصمیم بهتری اتخاذ شود اما گفتار و رفتار به نحوی نبود که کمکی به بهبود وضعیت تکواندو در این روزها کند. بلکه فقط باعث شده بود تا قدیمی‌ها و استخوان خردکرده‌های تکواندو مقابل هم قرار بگیرند. ادامه این روند نه تنها کمکی به بهبود اوضاع نمی کند بلکه مشکلات را بیشتر می کرد.

با توجه به اتفاقات پیش آمده و به منظور بررسی دلایل عدم نتیجه گیری تیم ملی تکواندو در المپیک توکیو، چهارشنبه نشست هم اندیشی با حضور رییس فدراسیون تکواندو برگزار شد و در یک نشست رو در رو درباره اتفاقات رخ داده با هم مشورت کردند.

مرتضی کریمی، هادی افشار، بهزاد خداداد، فرزاد عبدالهی، مسعود حجی زواره، مجید افلاکی، امید غلامزاده، بهنام اسبقی و محمد رضا زوار به همراه علیرضا نصرآزادانی که از بلژیک آنلاین در این جلسه حضور داشت از جمله شرکت کنندگان در این نشست بودند. قهرمانان و مربیان قدیمی آمدند، مشکلات را در فضای دوستانه مطرح کردند تا با همدلی راهی را برای نجات تکواندو پیدا کنند اما باید این نکته را در نظر داشت که تنها مطرح کردن راه به جایی نمی‌برد و این موارد باید عملی شود تا تکواندو ایران به روزهای اوج خود بازگردد.

فدراسیون تکواندو به جای کشاندن برخی مسائل به رسانه‌ها افرادی که نقدی به عملکرد تیم ملی داشتند را دعوت کرد تا به دغدغه ها و پیشنهادات آنها گوش بدهد. هرچند که با وجود دعوت جای خالی برخی پیشکسوتان و قهرمانان به چشم می‌خورد اما با این حال مواردی مطرح شده و باید دید با هم فکری و تلاش، این جلسه چه خروجی خواهد داشت.

در این نشست فریبرز عسکری هم حضور داشت و گزارشی از عملکرد تیم ملی ارائه‌ کرد و در مقابل هم پیشکسوتان و قهرمانان تکواندو هم سوالاتی را مطرح کردند که قرار شد، در نشست بعدی باز هم درباره مشکلات تیم ملی بحث شود. فدراسیون تکواندو با این کار جلوی بحرانی شدن حال و هوای تکواندو را گرفت و حالا در کمال آرامش بهترین تصمیمات برای تیم ملی اتخاذ می‌شود اما باز هم تاکید داریم که باید این نظرات اجرایی شود و بعد منتظر نتیجه ماند؛ تنها برگزاری جلسه کافی نیست.

قرار است این نشست ها در روزهای آینده هم ادامه پیدا کند؛ راهی هم به جز همدلی خانواده تکواندو نیست. باید تلاش کرد تا همه افراد تاثیر گذار و کار بلد در این ورزش حضور داشته باشند. منفعت تکواندو در این است که از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::