شما اینجا هستید
اخبار برتر » عبداللهی:موضوع مهم، داشتن سرمربی است که همه قبولش داشته باشند

فرزاد عبداللهی قهرمان و نام آور پرافتخار تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با تکواندو پلاس در خصوص نشست هم اندیشی فدراسیون تکواندو گفت: مدال آوران این رشته روزی باعث به اهتزاز درآمدن پرچم کشور شده‌اند و حالا هم بدون شک دلسوز تکواندو هستند و می‌توانند کمک‌های قابل توجهی به این رشته بکنند؛ متاسفانه در این نشست افرادی همچون محمد باقری معتمد، هادی ساعی، غلامحسن ذوالقدری و بیژن مقانلو حضور نداشتند و فکر می‌کنم با وجود این افراد جلسه مفیدتر بود.

وی افزود: در مدت زمان ۵ ساعته جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد اما نتیجه‌ای نگرفتیم و قرار شد نشست دیگری هم داشته باشیم. اکثر اساتید و قهرمانان نقطه نظرات خود را بیان کردند، متاسفانه برخی افراد به دنبال پست و مقام هستند که این موضوع باعث ناراحتی است اگر هر کارشناس برای دوباره به اوج رساندن تکواندو تلاش کند، نتیجه‌ی بهتری حاصل خواهد شد.

عبداللهی در مورد نیاز تکواندو به پشتیبانی سخت افزاری یا فنی توضیح داد: هر کدام از این موارد مهم هستند و باید در نظر گرفته شوند ولی آن چه در مسابقات المپیک مشهود بود عدم آمادگی روحی روانی تکواندوکاران بود؛ من همیشه گفته‌ام آقای فریبرز عسکری هر کاری از دستش برمی‌آمد انجام داده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

قهرمان تکواندو جهان در ادامه گفت: باید بررسی کنیم چرا عملکرد بازیکنان متفاوت از حقیقت خودشان بود و فقط تماشاگر حریفان بودند. آرمین و میرهاشم امید خانواده تکواندو و مردم بودند و کسب نتیجه بیشتر از هر کسی برای خودشان اهمیت داشت چرا که زندگی آنها تغییر می‌کرد و به نظرم آن ها هم باید در جلسه شرکت کنند و صحبت‌هایشان شنیده شود.

عبداللهی مهمترین مشکل تکواندو را اینگونه بیان کرد: همان طور که در جلسه به این موضوع پرداختم و بازخوردهای مثبت و منفی دریافت کردم نظرم بر این بود مانند گذشته و زمان ورزشکاری ما لیگ‌های خردسالان و نونهالان را برگزار نکنیم چرا که بازیکنان تحت فشار قرار می‌گیرند، مجبور هستند وزن کم کنند و خسته می‌شوند مدت زمان سخت ۱۰ ساله‌ای را باید طی کنند تا به بزرگسالان برسند در صورتی که این سن زمان لذت بردن از ورزش است و در نهایت شاید کمتر از ۳۰ درصد این نفرات به تیم ملی راه پیدا می‌کنند و باقی از دور کنار می‌روند چرا که دیگر تحمل ندارند و یک قهرمان می‌تواند حدود ۱۰ سال بالاترین توانایی را داشته باشد. بنابراین پیشنهاد دادم به جای لیگ خردسالان و نونهالان، در سال سه مرتبه مسابقات قهرمانی کشور برگزار کنیم و مثل گرندپری رنکینگ دهیم و در آخر ۵ نفر اول هر وزن را دعوت کنیم؛ مزیتی که دارد حضور همه استان ها در این مسابقات است تا فرصتی باشد بازیکنان شناخته نشده هم خودی نشان بدهند.

وی افزود: موضوع دیگری که مطرح کردم تشکیل دادن تیم امید زیر ۲۱ سال بود تا در هر وزن نفراتی را داشته باشیم که برای تیم ملی بزرگسالان پشتوانه سازی کنیم، کاری که سال ۲۰۰۸ انجام شد و قهرمانان زیادی توانستند سال‌ها مدال آوری کنند. همچنین تشکیل کمیته قهرمانان که پیگیر این نفرات باشند؛ ما هزینه‌های بسیاری می کنیم تا ورزشکاری به اوج برسد ولی بعد از آن رها می‌شوند و همین باعث دلسردی هوگوپوشان می‌شود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موضوعات داشتن رهبر و سرمربی است که همه او را قبول داشته باشند و برای کمک به او چهارتا مربی قرار دهیم از قهرمانان سابق و با تجربه مثلا وزن یک و دو را فردی مثل بهزاد خداداد، وزن سه و چهار محمد معتمد، پنج وشش علی نصر آزادانی، وزن هفت و هشت یوسف کرمی را به صورت تفکیک شده قرار بدهیم چرا که هر یک از اوزان باید تمرینات فنی و بدنسازی خاص خودشان را داشته باشند، در طول هفته روزهایی را برنامه ریزی کنند تا تمرین تیمی انجام شود. چرا نباید داخل رنکینگ نفراتی را داشته باشیم و آیا در حال حاضر میتوانیم تیمی را جمع کنیم برای اعزام به مسابقات؟

وی در ادامه گفت: موضوع دیگر بها دادن به مربیانی است که بازیکن ساز هستند و شاگردان آنها در تیم ملی حضور دارند که باید از تجربیاتشان استفاده شود و با پرداخت حقوق به آنها در تیم ملی کنار بازیکنان باشند. طرح‌هایی ارائه کردم که ممکن است منتقدانی داشته باشد ولی دلسوزانه و برای ارتقای سطح تکواندو بودند. من مدتی است مدیر فنی تیم آذربایجان شرقی هستم و سعی کردم اکثر تیم‌ها را با کمک مربیان و رییس هیات روی سکو قرار دهیم و نتایج خوبی گرفته‎ایم بنابراین به دنبال سودجویی نیستم. خداراشکر حاج آقا پولادگر به تمام صحبت ها گوش دادند و قطعا تصمیمات خوبی می‌گیرند تا در مسابقاتی که پیش رو داریم موفق عمل کنیم.

کارشناس تکواندو کشورمان در خصوص تغییر یا تقویت کادر فنی گفت: تکواندو در بخش مسایل فنی مشکلی ندارد و هر کسی جایگزین شود تفاوتی نخواهد کرد بیشترین مشکل ما مدیریت درست بازیکنان است؛ تکواندوکاران باید سرمربی داشته باشند که به او احترام بگذارند من آقای فریبرز عسکری را بسیار قبول دارم ولی فکر می‌کنم بازیکنان از ایشان آن طور که لازم است، حساب نمی‌برند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::