شما اینجا هستید
اخبار برتر » افلاکی: برخی به مسائل در فضای مجازی دامن میزنند / تکواندو مریض احوال است و نیاز به کمک دارد

مجید افلاکی پیشکسوت و کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص حضور در نشست هم اندیشی فدراسیون تکواندو گفت: در جلسه ای که تشکیل شد من فقط به عنوان یک تکواندوکار حضور داشتم. جای بسیاری از بزرگان خالی بود، البته بسیاری از کارشناسان هم دعوت شده بودند که فکر می‌کنم تمایلی به حضور نداشتند.

کارشناس تکواندو کشورمان در ادامه گفت: نشست در مورد علت نتیجه نگرفتن در المپیک بود و بررسی علل مغلوب شدن و ضعف‌های ورزشکاران که مشخص شود از کجا ضربه خورده‌ایم؛ ای کاش این نشست ها و تصمیمات قبل از مسابقات و ماه‌ها پیش صورت می‌گرفت چراکه حضور قهرمانان در این جلسات می‌تواند مثمر ثمر بوده و کمک زیادی کند و فدراسیون هم از احوال مدال آوران با خبر می شود.

وی افزود: زندگی من از تکواندو تامین نمی‌شود و وابسته به آن نیستم، قهرمانان دیگر هم به دنبال چیزی برای خودشان نیستند و ما درخواست این جلسه را سال‌ها پیش از حاج آقا پولادگر داشتیم؛ من همیشه بیشترین اعتراض را نسبت به امور مدیریتی فدراسیون داشته‌ام اما همیشه با ایشان در ارتباط بوده‌ام.

مربی اسبق تیم ملی گفت: ورزشکاران ما به لحاظ فنی سطح بالایی دارند و بسیار توانمند هستند، مربیان بسیار قدرتمندی هم داریم ولی همه این ها نیاز به هماهنگی کلی دارند در حال حاضر نوع آموزش ما در سطح کشور جسته گریخته است. مربیان باید به لحاظ کوچینگ و فنی همسو شوند از طرفی استعدادیابی کار بسیار عمیقی است که به درستی انجام نمی‌شود. فکر می‌کنم قهرمانان ما باید در این جلسات حضور پر رنگی داشته باشند وگرنه عملکرد ما در المپیک بعدی نتیجه بهتری نخواهد داشت.

افلاکی مهمترین مشکل تکواندو را اینگونه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین موارد بحث مدیریت است که خوشبختانه مدیر در راس خودش را همسو کرده ولی برخی زیرمجموعه‌ها به نوعی باعث ایجاد شکاف بین قهرمانان تکواندو و فدراسیون شده اند و اتفاق بدتر زمانی است که با مطرح کردن برخی مسائل در فضای مجازی به آن دامن زده می شود.

بسیاری از منتقدین خارج نشین که نمی‌دانم بویی از تکواندو برده‌اند یا نه بحث‌هایی راه می‌اندازند و صحبت‌هایی می‌کنند که من در شان خودم نمی‌بینم پاسخی بدهم ولی اگر حرفی برای گفتن دارند به ایران بیایند و روی خاک این کشور پا بگذارند و اظهار نظر کنند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از مباحث از طریق فضای مجازی به تیم ملی، قهرمانان و بزرگان انتقال پیدا میکند و اثرات مخربی به باز می آورد و خیلی‌هاتحت تاثیر قرار می‌گیرند. همین فضای مجازی گریبان‌گیر ورزشکاران ما نیز شده است. در زمان ما اجازه بوجود آمدن این حواشی داده نمی شد و در حال حاضر هم ورزشکاران مطرح در تمام دنیا خود را از حواشی دور نگه می‌دارند بنابراین بهتر است بگوییم در این بخش حرفه‌ای عمل نکرده‌ایم.

کارشناس تکواندو کشورمان در خصوص تغییر یا تقویت کادر فنی گفت: در این مورد باید بزرگان و کارشناسان هم فکری کنند و تصمیم بگیرند، به جز شخص آقای پولادگر که من ایشان را به عنوان یک مدیر با تدبیر و قوی قبول دارم، بقیه باید تغییر کنند.

وی در پایان گفت: استادی داشتم که می‌گفت قوم آریا از دجله و فرات آمده‌اند پس چرا می‌گویید ما اهل کوفه نیستیم. نمی دانم تا کی باید فقط به دنبال حرف باشیم و کمک به رشد و پیشرفت بقیه نکنیم و ممنوعیت به وجود آوریم؛ تکواندو در حال حاضر مریض احوال است و نیاز به کمک دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::