شما اینجا هستید
اخبار برتر » ایمان زاده: دلیل پیشرفت اروپایی ها برگزاری کمپ‌های متعدد است

رضا ایمان زاده مربی تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص کمپ تمرینی صربستان توضیح داد: حدود پانزده سال است با این کشور همکاری صمیمانه‌ای داریم و هر ساله کمپی برگزار می‌شود که در این دوره به همراه آقای خلیفه حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: تمرینات در این کمپ به مدت یک هفته و با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت کننده ادامه داشت؛ هوگوپوشان از ۲۵ کشور و قاره های مختلف شرکت کرده بودند و دو ملی پوش المپیکی صربستان که مدال طلا و برنز توکیو را بدست آورده بودند، در این کمپ حضور داشتند.

ایمان زاده در مورد سطح و نحوه تمرینات توضیح داد: همانطور که برای همه مشخص است، تمرینات کمپ صربستان در جهان حرفه‌ای محسوب می شود و به صورت بدنی، فنی و تاکتیکی دنبال می‌شود.

وی در خصوص تاثیر برگزاری این کمپ‌ها بر ارتقاء سطح فنی تکواندوکاران گفت: چندین سال است در اروپا کمپ‌های بین المللی برگزار می‌شود و تیم‌ها مدت زمانی را در کنار رقیبان خود بدون چالش، تمرین فنی انجام می‌دهند و فکر می‌کنم دلیل پیشرفت اروپا همین اقدامات مشترک باشد.

این مربی تکواندو در ادامه افزود: ۱۵سال پیش برای اولین بار که در تورنمنت صربستان شرکت کردیم با اختلاف از آنها پیشی گرفتیم ولی در حال حاضر پیشرفت زیادی داشته‌اند، همچنین کشورهایی مثل کرواسی تغییرات چشمگیری حتی در مقایسه با آسیایی‌ها کرده‌اند و قطعا این کمپ‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::