شما اینجا هستید
اخبار برتر »  خدامی: حضور در کمپ‌های مختلف در پیشرفت ورزشکاران تاثیرگذار است / به نام کشورم و به عنوان تکواندوکار ایرانی در هر رویدادی شرکت می‌کنم

جلال خدامی ملی پوش و افتخارآفرین سابق تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص کمپ تمرینی یونان توضیح داد: محل برگزاری این تمرینات در ارتفاعات کشور یونان و جایی به نام کارپونسی بود که به مدت یک هفته برپا شد. در این کمپ حدود ۳۰۰ نفر در تمامی رده های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان و همچنین قهرمانان اروپا، جهان و تورنمنت‌های مختلف حضور داشتند.

وی ادامه داد: هوگوپوشان سرشناس با عناوین مهم از یونان دارنده مدال نقره مسابقات منچستر، از آلمان دارنده گردن آویز برنز منچستر و یک خانم از این کشور که مدال جهانی داشتند و خیلی از بازیکنان دیگر مثل ملی پوشان یونان و قهرمانان دیگری از کشورهای مجارستان، بلغارستان، آلمان و قبرس حضور داشتند.

خدامی در خصوص نحوه تمرینات گفت: تمرینات در دو نوبت صبح و عصر انجام می‌شد و مربیانی که به عنوان تمرین دهنده فعالیت می‌کردند بنده، سرمربی المپیکی یونان و یکی از قهرمانان مجارستان به نام بالاس که ورزشکاری پر افتخار بوده است، بودیم.

ملی پوش سابق تکواندو کشورمان از تاثیر برگزاری کمپ بر روی تکواندو توضیح داد: همانطور که می دانید یونان بعد از چندین سال توانست دوباره سهمیه المپیک کسب کند و به این مسابقات راه یابد؛ فکر می کنم چهارمین سالی است که من به کمپ این کشور دعوت می شوم سال‌های قبل از آن هم قهرمانان دیگری شرکت می‌کردند و از علم آنها استفاده کرده‌اند. به نظرم این سرمایه گذاری بلند مدت بسیار تاثیرگذار بوده است چرا که در مسابقات جهانی منچستر، کسب سهمیه المپیک و المپیک اروپا چهار بازیکن داشتند و  افتخارآفرینی کرده‌اند همه این ها نتایج کلی هستند که می‌توان به آن اشاره کرد و از طرفی رفت و آمدها به درآمدزایی دیگر صنوف کمک می کند.

وی افزود: نکته مهم دیگر در بین افراد شرکت کننده این بود که به دور از افتخارات و جایگاهی که داشتند به دنبال یادگیری یا آموزش بودند و همکاری متواضعانه‌ای بین آنها وجود داشت بنابراین کمپ را در اختیار قهرمانان و مربیان می گذارند تا تمام داشته ها و اندوخته هایشان را به اشتراک بگذارند که کار بسیار قشنگی بود.

خدامی ادامه داد: به روز بودن و تنوع اطلاعات برایشان بسیار مهم بود چراکه وقتی ورزشکار هر روز مجبور به انجام تمرینات تکراری باشد برایش خسته کننده خواهد بود ولی در این کمپ ها به خاطر وجود تنوع زیاد مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد.

وی در مورد حضورش در این کمپ توضیح داد: تنها ایرانی حاضر در این کمپ من بودم چراکه به خاطر وضعیت کرونا به ایرانی‌ها یا کشورهای آسیایی سخت ویزا می‌دادند؛ من به دعوت سرمربی المپیکی کشور یونان توانستم حضور پیدا کنم.

خدامی تصریح کرد: در دوره‌ای نیستیم که بگوییم بازیکنان را به کشورهای دیگر نبریم تا از تکنیک‌ها و شیوه‌های مبارزه آنها کپی برداری شود چرا که دنیا به روز شده و همه دنبال بالا بردن علم ورزش خودشان هستند؛ وقتی ورزشکار در کمپ‌های مختلف حضور پیدا می‌کند در پیشرفت روحی، روانی و جسمی او تاثیرگذار است و اعتماد به نفسش بالا می‌رود. همچنین می‌توانند قلق گیری بیشتری از حریفان داشته باشند و بسیار موفق عمل کنند.

قهرمان نامی کشورمان در پایان گفت: امیدوارم همگی به این درک برسیم اگر ورزشکاری به کشورهای دیگر می‌رود و به واسطه موفقیتش بیشتر دیده می‌شود افتخارش برای یک کشور است و بنده همیشه به نام کشورم و به عنوان تکواندوکار ایرانی در کمپ های مختلف حضور پیدا می کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::