شما اینجا هستید
اخبار برتر » وزیر جدید ورزش ایران معرفی شد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ این ورزشکار مطرح سابق ایران جانشین مسعود سلطانی‌فر خواهد شد که در کابینه حسن روحانی عهده‌دار این سمت بود.

سجادی که جلسه تند و تیزی را امروز با استماع نظرات نمایندگان مخالف پشت سر گذاشت، در نهایت رأی اعتماد مجلس را از آن خود کرد تا برای یک دوره چهار ساله عهده‌دار صدارت ورزش ایران باشد؛ حمید سجادی که در دوره جوانی، از قهرمانان به نام دوهای نیمه استقامت ایران و آسیا بوده است، در دو دهه گذشته در سمت‌های مختلف به کارهای مدیریتی در ورزش اشتغال داشته و سنگین‌ترین مسئولیتش مدیرعاملی باشگاه سایپا بوده است.

سجادی در شرایطی مدیریت ورزش ایران را برعهده خواهد داشت که در نطق دفاعیه خود، صحبت‌های کلی درباره برنامه‌اش به زبان آورد؛ او با اشاره به سوابق ورزشی، درباره خاطراتش به عنوان یک ورزشکار، به مشکلاتی که پشت سر گذاشته اشاره کرد و تاکید کرد حداکثر توانش را برای تحول آفرینی در ورزش و حمایت از ورزشکاران انجام خواهد داد.

حمید سجادی با انتقاد از سرانه ورزشی ایران وعده داد که این سرانه را به استانداردهای جهانی نزدیک خواهد کرد و البته این جز در سایه عدالت سراسری رخ نخواهد داد.

او از مجلس ۱۶۴ رأی موافق گرفت که نشان دهنده برخی مخالفت‌های جدی با وی  بود.

سید حمید سجادی در شرایطی از فردا وارد ساختمان سئول خواهد شد که چالش‌های پرشماری پیش‌روی او وجود خواهد داشت؛ مسئله کاهش درآمدها و افزایش شدید هزینه‌ها در ورزش، باشگاهداری دولتی و هم‌چنین برنامه‌ای که کلیت ورزش ایران برای مهلت نه چندان طولانی تا المپیک پاریس باید در دستور کار خود قرار بگیرد. نماینده ورزشی‌ها که این‌بار در اداره ورزش ایران نیز هست، باید تلاش کند از این آزمون اعتماد سربلند بیرون بیاید.

منبع: ورزش سه

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::